Боротьба з автоматами почалася?

Про те, що ігрові автомати незаконно заполонили вулиці обласного центру, ЗМІ писали ще півтора роки тому – і жодна контролююча структура не кинулася наводити лад у гральній сфері. А міський голова Володимир Сальдо просто на сесіях заявляв, що з „автоматчиками” він “нічого не може зробити”.

І, схоже, таки й не може, бо й дотепер автомати відкритого типу продовжують встановлювати на зупинках, біля кафе й магазинів, на ринках, біля шкіл – всупереч законодавству, яке дозволяє встановлювати виключно в закритих приміщеннях. Скільки натикано по місту цих “ромашок”, міській владі точно нібито не відомо, бо “ростуть” вони нібито без дозволів і земельні ділянки їм нібито ніхто не виділяв. Але як в такому випадку вони всі підключилися до електрики? Більше того, деякі працівники міськвиконкому навіть твердять, що власники автоматів сплачують податки... Батьки підлітків вже втомилися скаржитися в усі інстанції на те, що діти програють гроші, призначені на обіди в школі, громадяни обурюються, але... “ромашки” спокійнісінько стоять на захопленій території.
Нові депутати міськради вирішили розібратися з “ромашковими” джунглями і 28 червня на сесії ухвалили рішення “Про впорядкування та розміщення ігрових автоматів на території м. Херсона”. Тож тепер власники “ромашок” та інших „одноруких бандитів” не зможуть встановлювати їх просто неба. Але чи приберуть з вулиць те, що вже стоїть, – невідомо. Хоча депутати налаштовані рішуче. Вони зобов’язали управління з питань регулювання земельних відносин й екології та природних ресурсів міськвиконкому провести інвентаризацію земельних ділянок, на яких розміщене гральне обладнання, а міськвідділу міліції рекомендували перевірити, чи мають підприємці ліцензії на проведення азартних ігор, і на наступній сесії відзвітувати про результати. Крім того, управління комунальної власності міста не продаватиме й не надаватиме в оренду приміщення для організації азартних ігор, а ті приміщення, що були надані в оренду до цього, у ігрових салонів заберуть. Управлінню соціальної політики та міліції депутати доручили подумати, як убезпечити неповнолітніх від гри на автоматах. Усе це додатково контролюватиме комісія із депутатів і представників громадськості.
А поки в Херсоні все це ще тільки збираються робити, в Павлограді Донецької області на початку липня відбувся рейд із перевірки ігорного бізнесу, ініційований тамтешнім міськвиконкомом, в результаті співробітники міліції демонтували 5 ігрових автоматів із салону ігрових автоматів “Галактика”, власники якого не мали необхідних документів для здійснення такої підприємницької діяльності. У Сумах перший автомат на одній із міських зупинок демонтували іще в травні, але на цьому справа застопорилася. Сумська влада, як і мер Херсона, очевидно, “нічого не може зробити”, але пообіцяла встановити біля кожного автомата з вільним доступом охорону, яка буде слідкувати за тим, щоб неповнолітні в них не гралися.
Нещодавно Київська міськрада затвердила “Порядок розміщення закладів грального бізнесу в Києві”. Згідно з документом, вводиться заборона на розміщення автоматів у метрополітені й підземних переходах, а також ближче, ніж за 500 м від дитячих, лікарняних, навчальних установ і культових споруд. Втім, у Міністерстві фінансів, яке видає ліцензії, ініціативу міськради вважають незаконною. Самі оператори грального бізнесу заявили про намір оскаржувати рішення Київради в суді.
Цікаво, як відреагували херсонські власники “Ромашок” на рішення депутатів: вони всього на всього обнесли парканчиками ігрові автомати і доводять, що тепер вони – в “закритих приміщеннях” і що діти доступу до них не мають. Цікаво, чи вдасться їм переконати в цьому міську владу?

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4489

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини