Без домашніх завдань на канікули та червоної ручки. Міносвіти опублікувало нововведення у початковій школі

З 1 вересня відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у школах будуть застосовані ряд нововведень, які, як зазначає відомство, стали більш демократичними.

Як йдеться на сайті відомства, нововведення будуть стосуватися початкової школи, а саме вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів та методичних рекомендацій до оновлених програм.

Оцінки - конфіденційна інформація

Відповідно до наказу, відтепер оцінювання - це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків. Тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів.

Знято оцінювання каліграфії, вимоги до якої "були занадто деталізовані" в попередній редакції документу, залишено лише вимогу, що письмо має бути охайним та розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за "неправильний" відступ кількості клітинок та рядків.

Вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за ведення зошитів - МОН "відмовилося від радянської традиції регламентації настільки дрібних питань".

"Вчитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки", - говорить головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Менше домашніх завдань

Домашні завдання не повинні задавати на вихідні, святкові та канікулярні дні (канікули), а їх обсяг віднині обмежено. Так, в перших класах домашніх завдань не повинно бути зовсім, в 2 класі - не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі - за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі - за 1 годину 30 хвилин.

В методичних рекомендаціях наголошено на неприпустимості перевантаження учнів завданнями, які містяться у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою тощо.

У Міносвіти наголосили, що оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи.

Предмети без оцінювання

До предметів, що не оцінюються за бальною системою протягом всієї початкової школи, додано Трудове навчання та Я у світі. Тобто, загалом за бальною системою в 1-4 класах не оцінюються Інформатика, Музичне мистецтво, Образотворче мистецтво, інтегрований курс Мистецтво, Основи здоров’я, Фізична культура, Я у світі та Трудове навчання.

Для того, щоб полегшити вчителям роботу за новими програмами, в методичних рекомендаціях детально розписано методичні підходи, які можна використовувати для навчання, показано приклади інтерактивної роботи та компетентнісно-орієнтованих завдань.

З олівцем і без червоної ручки

Щоб понизити психологічне напруження у першокласників, за рішенням учителя, до сформування навички письма рекомендується користуватись простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. При цьому наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Вчителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

У Міносвіти додали, що 4 серпня Колегією МОН були схвалені 13 оновлених навчальних програм початкової школи (1-4 класи). З ключовими змінами до програм можна ознайомитись за посиланням.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Джерело: Новое время
Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини