Атестати отримують і в СІЗО

У Херсоні вперше в Україні 14 неповнолітніх, ізольованих у СІЗО, отримають цього року свідоцтво про освіту або атестат.

Як повідомив начальник управління освіти Херсонського міськвиконкому Юрій Ніконов, ця добра справа стала можливою завдяки спільним зусиллям фахівців міського та обласного управлінь освіти, Громадської ради при управлінні Держдепартаменту з питань виконання покарань Херсонської області та його працівників.
Раніше ув’язнені в слідчому ізоляторі не мали такої можливості. Адже теоретично перебувати у СІЗО вони мусять у середньому 3 місяці. Тому школи там, на відміну від виправних колоній, не передбачені. На практиці ж цей термін розтягується на 3 – 5 років.
Через це чотири роки тому Херсонський обласний Центр соціальних служб для сім’ї та молоді розпочав для підлітків у СІЗО навчальні тренінги. Саме тоді фахівці Центру почули від дітей прохання розповісти про історію, провести уроки з математики, фізики та астрономії. Спочатку заняття відбувалися у камерах, де діти утримуються. Потім керівництво СІЗО виділило кімнату для занять. А підручники, дошку, зошити персонал слідчого ізолятора добував по своїх знайомих.
Пізніше фахівці вищеназваних закладів знайшли вихід і за допомоги добровольців-студентів держуніверситету та викладачів херсонського Центру освіти молоді допомогли дітям у СІЗО отримати освіту.
Також Юрій Ніконов розповів, що нинішнього року 110 дорослих, ув’язнених у Пів-нічній виправній колонії №90 теж отримають документ про освіту. У цій колонії перебувають люди, які вже не вперше потрапляють за ґрати. Їхньою освітою опікуються викладачі херсонської школи №4.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4184

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини