Армія роздала на авіапаливо 442 мільйони, скасувавши виграні лоти через «технічну неможливість»

Міністерство оборони України 26-27 червня за результатами тендеру уклало шість угод про закупівлю авіаційного палива РТ або ТС-1 або Джет А-1 на загальну суму 441,70 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», передає сайт НашіГроші.

У серпні-вересні поставлять 15 320 т авіаційного гасу по 28 588-28 878 грн. за тонну, що трохи дешевше від березневих цін для армії від нинішніх постачальників.

  • ПП «ОККО Контракт» Віталія Антонова (концерн «Галнафтогаз») за 227,27 млн грн. замовили 7 870 т авіапалива РТ за вищою ціною 28 878 грн./т.
  • ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки отримає 144,39 млн грн. за поставку 5 тис т авіапалива РТ або Джет А-1 за вищою ціною 28 878 грн./т.
  • ТОВ «Нафтотрейд-Капітал» партнерів покійного нардепа Ігоря Єрємєєва за 70,04 млн грн. поставить 2 450 т авіапалива Джет А-1 за нижчою ціною 28 588 грн./т.

Сума угод на 2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 448,88 млн грн.

Переможці змагалися між собою та з ТОВ «Торум» із так званої групи Грановського-Адамовського («Трейд Коммодіті», «Август Пром», «Газтрейд», «Мета Оіл», «Торум», «Фідея»), яка почала отримувати паливно-мастильні підряди Міноборони у жовтні 2015 року.

Чотири лоти нинішнього тендеру були скасовані. На них «Торум» пропонував на 1% нижчі від переможців ціни, але фірму відхилили за незазначену змащувальну здатність у паспорті якості від одного з виробників. Фірма оскаржила своє відхилення в АМКУ по кожному лоту окремою скаргою, при цьому в кожній зі скарг йшлося про всі чотири лоти загалом.

Адмінколегія задовольнила першу зі скарг, поновивши скаржника на торгах одразу за всіма чотирма лотами, оскільки тендерне оголошення не вимагало зазначати у паспорті змащувальну здатність. Розгляд решти скарг було припинено, бо вони стосувалися того ж порушення в тій самій закупівлі та з тих самих підстав, що й успішно розглянута скарга.

Тендерний комітет Міноборони вирішив скасувати рішення про відхилення «Торуму» за всіма чотирма лотами. При цьому в протоколі замовник заявив, що технічно неможливо повернути фірму на кваліфікацію за трьома з чотирьох лотами, тому що АМКУ припинив розгляд її скарг по них.

Зрештою Міноборони скасувало всі чотири лоти через неможливість усунення порушень і того ж дня оголосило новий тендер щодо бензину А-95 та авіапалива РТ або ТС-1 на очікувану суму 280,71 млн грн. На ньому АМКУ за скаргою «Торуму» зобов’язав армію дозволити участь у торгах за лотами по авіапаливу з еквівалентною маркою Джет А-1.

Нагадаємо, торік у справі щодо поставок «Трейд Коммодіті» палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та замміністра оборони Ігоря Павловського.

Іншим інвестором «Трейд Коммодіті» є Андрій Адамовський, бізнес-партнер впливового нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського. Адамовський має робочий кабінет у бізнес-центрі «Євразія» у офісному приміщенні, перед входом до якого висить табличка «Приймальня народного депутата Олександра Грановського».

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини