Антонівські депутати схаменулися

Антонівська сільська рада скасувала власне рішення стосовно фірми “Берег”.

Нагадаю, торік в обласному центрі викликало великий резонанс рішення міськради, яким депутати практично віддали 120 гектарів плавнів у районі Кіндійки приватній фірмі, котра зібралася зводити там цілий мікрорайон, – як казали її власники, “Херсонську Венецію”... маючи на своєму розрахунковому рахунку всього-навсього 12 тисяч гривень.
Дозвіл збирати документи приватна фірма отримала всупереч бажанню громадськості, яка активно чинила опір таким намірам міської влади, пікетуючи херсонську мерію та виступаючи в засобах масової інформації. Саме тому це питання “не пройшло” на сесії міської ради. А вчетверте його розглядала вже Антонівська селищна рада – поспіхом і без “сторонніх”. Незрозуміло, на якому правовому підґрунті, але селищні депутати дозволили ТОВ Інвестиційно-будівельній компанії “Берег” збирати документи “для погодження місця розташування коттеджного селища орієнтовною площею 120 га на території від Антонівського мосту до заводу скловиробів із земель запасу Антонівської селищної ради”.
Це рішення Антонівської селищної раді від 24 листопада 2005 року опротестував прокурор міста Херсона Григорій Маренчук. А на позачерговій сесії, що відбулася минулого тижня в Антонівці, селищні депутати задовольнили протест прокурора, визнавши своє попереднє рішення таким, що втратило чинність.
Як розповіла заступниця Антонівського селищного голови Лариса Хоменко, рішення не відповідає чинному законодавству не тому, що Антонівська селищна рада не має права розпоряджатись цією землею, і не тому, що вся херсонська громада категорично виступила проти забудови плавнів, а тому, що була порушена процедура видачі дозволів підприємцям. За словами Лариси Олександрівни, вона не має нічого проти будівництва у плавнях, бо там, за її словами, утворилось суцільне звалище, а вночі невідомі вивозять і скидають в очерет трупи тварин.
Депутат обласної ради Артем Кияновський, котрий під час минулого скликання був херсонським міським депутатом і одним із непримиренних противників забудови плавнів, додав, що на Антонівську сесію тамтешні депутати збиралися заради одного-єдиного питання – про задоволення протесту прокурора. Причому, сам прокурор був там присутній і виступав, пояснюючи, чому будувати у плавнях не можна. Артем Олександрович відзначив, що другою підставою для задоволення протесту прокурора стала саме норма Земельного Кодексу України, що вимагає дотримання захисної зони річки, де будувати нічого не можна (для Дніпра – 100 метрів). І до того ж, близько 1000 гектарів території ще раніше були зарезервовані Кабміном для створення тут Національго природного парку “Нижньодніпровські плавні”.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4320

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини