Анатолій Іванищук – уже не суддя?

Читач пам’ятає: у січні Верховна Рада України відклала розгляд кандидатури голови Апеляційного суду Херсонщини Анатолія Іванищука, який претендував на отримання пожиттєвого суддівського статусу, бо на нього були скарги.

А в березні скарг на херсонського суддю, за словами тодішнього голови Комітету ВРУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Володимира Стретовича, було понад 8 тисяч. І знову рішення депутати не прийняли: Анатолій Іванищук сповістив, що захворів, тому не може бути присутній на засіданні, просить розгляд його кандидатури відкласти.
Депутати відклали. Анатолій Іванищук залишився чекати нового засідання Верховної Ради України... в якості кого?
Нещодавно депутат Херсонської міської ради, заслужений юрист України Сергій Кириченко надіслав з цього приводу листи Президентові України Віктору Ющенку та голові Верховного суду. Ось витяги з цих листів:
“Для моїх виборців незрозумілою є та обставина, коли людина вже довгий час не має права бути суддею, припинився строк її повноважень і на адміністративній посаді, але, незважаючи на це, громадянин А. Іванищук щодня заходить до будівлі обласного суду, заходить до кабінету голови суду, має можливість впливати на віддання розпоряджень, підписання наказів, впливати на розстановку кадрів, на результати вирішення конкретних справ тощо”.
“Загальновідомим є те, що Іванищук А.П. був призначений на дві посади одночасно, і судді, і голови Херсонського обласного суду, одним актом – Указом Президента України Леоніда Кучми № 202/96 від 20.03.1996 р. За чинними на той час законами і Конституційного договору між Президентом України і Верховною Радою України, призначення громадянина Президентом України на посаду судді і голови обласного суду здійснювалося на строк не більше, ніж на 10 років”.
“Отже, 10 років закінчилося 20.03.2006 року. Що ж далі? Закон “Про статус суддів” регулює порядок припинення повноважень судді: “2. Про наявність підстав для припинення повноважень судді…, голова вищестоящого суду повідомляє орган, який призначив або обрав суддю, в строк не більше одного місяця з дня виникнення підстав, передбачених Законом”...
Закон “Про судоустрій України” говорить: “Припинення повноважень судді припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді в суді”.
“У даній ситуації голова вищестоящого суду, тобто, в.о. Голови Верховного Суду України П. Пилипчук зобов'язаний був не пізніше 20 квітня 2006 року направити Президенту України повідомлення про наявність підстав для припинення повноважень судді А. Іванищука. А вже Президент України, отримавши таке повідомлення, зобов’язаний видати Указ про звільнення з посади судді А. Іванищука у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено”.
“Посада судді, яку він займав, на сьогодні є вакантною і підлягає заміщенню у порядку, встановленому Законом”.
“Звертаюся до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, з тим, щоб Ви, як гарант Конституції України, забезпечили виконання норми Закону про припинення повноважень судді А.Іванищука і видали відповідний Указ про звільнення його з посади”.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4169

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини