Великодній потоп

У Херсоні є декілька багатостраждальних місць, які щоразу при доброму дощі перетворюються на озера.

Одне з них якраз на Острові по вул. Патона, біля колишнього Торгівельного центру.
Дощ на Пасху вперіщив із самого ранку – і вже години через дві дорога перетворилася на бурхливу річку. Тролейбуси заїжджати у той потік не ризикнули, і промоклі люди, що йшли із Всеношної, брели по коліна (і вище), аби дістатися додому.
Там і тут сумно чекали підмоги заглухлі авто.
Заручники ситуації – таксисти, – поспішаючи на виклики, “перелітали” потік у фонтанах бризок. І тільки позашляховики, розверзаючи пучину, пливли, як каравели в океані...
А потім два дні й дві ночі острів’яни спостерігали, як люди із граблями “боронували” ту велетенську калюжу. Це водії шукали … номери від своїх автівок, відірвані бурхливим потоком. Вони голосно сварили місцеву владу, яка вже добрих пару десятків років “не помічає” потопи на цій дорозі, і дивувалися: невже так складно почистити хронічно забиті водостоки?
Вигрібали з калюжі не тільки номерні знаки, а й уламки бамперів, покришки, навіть люстерка, відірвані від машин водою.
Той, хто знаходив чужі номери, віддавав їх у сусідній кіоск квітникаркам, а ті виставляли їх у вітрині серед букетів – на виду. Один чоловік о 5-й годині ранку вигріб із калюжі аж 5 чужих знаків! Номер свого телефону залишив “колезі”, що залишився копирсатися “до переможного кінця”. Саме через нього працівник “Вгору”, який вийшов на пошуки аж о 9-й, і відшукав номерний знак свого легковика. Йому пощастило, інакше замість святкувати Пасху з родиною, довелося б їхати в ДАІ, писати заяву…
За підрахунками квітникарок, за 2 дні з калюжі було видобуто не менше півтора десятка номерних знаків.
І як тут не назвати злим жартом над херсонцями той факт, що у Москві на міжнародному форумі “Мегаполис: XXI век” Херсон відзначили дипломом “За эффективное местное самоуправление, за эффективную реализацию программ социального и экономического развития города”?! (Газета “Вгору” № 15 від 10. 04.08р. писала про це у статті “І стане Херсон мегаполісом”). Нагадаю: делегація міськвиконкому на чолі з Володимиром Сальдо їздила на той міжнародний форум і брала участь у конкурсі “Краще місто СНД”. Такі от сміливі у нас чиновники: байдуже, що в Херсоні дороги (окрім кількох облюбованих мером) – як після бомбардування, байдуже, що звичайні дощі у нас викликають потопи, – “отці” міста без тіні сумнівів подаються на конкурси і... виграють! А чого б і ні, якщо жоден із тих водіїв, що марно боронували вночі калюжу на Острові, не скористається своїм законним правом, не подасть у суд і не вимагатиме компенсації матеріальної шкоди – за втрачений номерний знак, відірваний бампер, погнуте у вибоїні колесо, та компенсації моральної шкоди – за зіпсуте свято, порушені плани, сварку з дружиною, за застуду і т. п.? А якщо ніхто не скаржиться, то чого б Володимиру Сальдо і його соратникам і далі не думати, що вони – краща команда на просторах СНД?

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6604

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також