«Убивці землі – не прибульці з космосу»

Так називалася стаття в минулому випуску “Вгору”. Нагадаємо: 5 липня до Цюрупинського райвідділу УМВС зателефонував фермер і розповів, як невідомий зливав якусь рідину з діжки на полі неподалік Раденська.

Попередня експертиза показала, що речовина має сильну кислотність та дуже складна за хімічною будовою. Чоловік пояснив: вивезти діжки і злити з них шкідливу речовину йому наказав директор фірми, яка займається утилізацією відходів.
Як з’ясувалося, “фірмачі” уклали з одним із обласних підприємств договір на утилізацію 4 тис. тонн хімічних відходів. Проте не знищили майже 2 тис. тонн цих речовин у встановленому законодавством порядку, а в період із грудня 2006р. по липень 2007 р. вивозили та розливали на землях Каховського та Цюрупинського районів. Спеціалісти Державної екологічної інспекції в Херсонській області встановили: у рідині міститься фосфорна та сірчана кислоти, ними бізнесмени практично знищили сільгоспугіддя на територіях Любимівської сільради Каховського району, Раденської сільради Цюрупинського району та Цюрупинської міськради. Попередні підрахунки матеріальних збитків тільки по одному з місць несанкціонованого зливу токсичних відходів у Цюрупинському районі становлять понад 252 тис. гривень. Управління Служби безпеки України в Херсонській області порушило кримінальну справу за фактом. ч.2 ст. 28 і ч.2 ст 239 Кримінального кодексу України – “забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що спричинили загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, вчинене групою осіб”. За порушення цих статей ККУ винним «світить» обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк – “з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5631

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також