Щоб діти зростали здоровими

Як почуваються діти, що не мають доброго фізичного здоров’я, серед ровесників? Які моральні травми переживають на уроках фізкультури? Як дорослі можуть заохотити їх до активного способу життя, аби вони виросли здоровими? Цими проблемами в Чаплинському районі зайнялися активісти громадської організації “Успішна жінка” та районний відділ освіти.

За даними Чаплинського районного відділу освіти, на сьогоднішній день у районі більше 700 дітей, які потребують корекції фізичного розвитку. І кількість їх з кожним роком зростає. Частина з них мають статус інваліда, інші – в «групі ризику». Це ті, що не мають статусу інваліда, але якщо не організувати правильний підхід до їхнього фізичного виховання, соціально-психологічну адаптацію, то можуть із часом стати інвалідами.
У районній поліклініці є кабінет лікувальної фізкультури, одночасно в ньому можуть займатися 10 осіб. Але цей кабінет – в першу чергу для тих, хто перебуває на лікуванні у районній лікарні (дорослі і діти). Його ресурсів явно не вистачає. І хоча програма реабілітації, яку проходять тут діти, має непогані показники: у 78 % покращується фізичний стан – результат цей не довготривалий, адже процес реабілітації повинен бути значно довшим, ніж це може запропонувати районна поліклініка. А для сільських дітей цей кабінет взагалі недоступний. А в школах немає потрібного обладнання, щоб відкоригувати вади фізичного розвитку дитини, і все, що можуть зробити для таких дітей педагоги – це зменшити навантаження на уроках фізкультури. Це нічим не допомагає дитині, фізичні проблеми тільки закріплюються, іще й поглиблюються проблеми психологічного характеру – адже дитина комплексує через те, що не може бігати й стрибати так, як її однолітки.
І ось у червні Чаплинська районна громадська організація “Успішна жінка” розпочала проект “Зростаймо здоровими!”, підтриманий фінансово Всеукраїнським благодійним фондом “Крона”. Громадські активістки закуповують обладнання (загальна вартість – 23475 грн.), необхідне для ефективної корекції фізичного розвитку – розвитку сили, швидкості, координації рухів, гнучкості, воно сприятиме формуванню правильної постави, профілактики пласкостопості. Батьків навчать, як продовжити роботу з дитиною після школи та під час канікул. Обладнання буде встановлено в 5-ти школах району – в Чаплинці, Асканії Новій, Хрестівці, Першокостянтинівці, Скадовці. У майбутньому в оздоровчих комплексах передбачається обладнати фізіотерапевтичні, масажні кабінети, інгаляторії, аромовітальні, кімнати психологічного розвантаження, кімнати водних процедур.
Головний партнер проекту – районний відділ освіти. Внесок районної влади в реалізацію проекту – забезпечення оплати праці медпрацівників та педагогів, що проводитимуть заняття з корекції фізичного розвитку дітей, та приміщення для кабінетів лікувально-оздоровчої фізкультури.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5579

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також