Похід проти «одноруких бандитів»

Після того, як минув майже місяць від рішення сесії міської ради стосовно впорядкування ігрових автоматів на території Херсона, мерія трохи запізно, але почала діяти.
Вирішили твердо – „одноруких бандитів” прибрати з вулиць обласного центру.

Бо, за словами начальниці управління споживчого ринку та сфери послуг міськвиконкому Віри Кружнової, ліцензії на проведення азартних ігор не має ніхто із власників “ромашок”, окрім однієї київської фірми. Про це йшлося на нараді щойно створеної спеціальної комісії з питань упорядкування розміщення гральних автоматів.
Як повідомив начальник ДПІ в Херсоні Ігор Клим, в обласному центрі ведуть гральний бізнес 18 юридичних осіб, що мають 869 патентів, і 16 фізичних (119 патентів). Та коли перевірили 42 суб`єкти господарювання, у кожного виявили порушення законодавства (в основному це – відсутність торгового патенту й обліку розрахункових операцій). Це дає підстави виміряти “на око” обсяги тіньового ринку “ромашок” та “стовпчиків”.
Заступник міського голови, начальник управління комунальної власності міськвиконкому Дмитро Калюжний розповів, що саме зараз його підлеглі вивчають, на якій підставі автомати займають земельні ділянки. Він говорить, що в цьому питанні повний хаос: хтось поставив автомат на землі територіальної громади, інший – на землі якогось об`єкта, що його раніше вже викупив підприємець, а хтось – і без необхідних паперів. Однак повні результати будуть готові лише на початку вересня, і Дмитро Калюжний пообіцяв одразу ж познайомити з ними читачів “Вгору”.
Управління регулювання земельних відносин віднедавна очолює новий керівник. Світлана Ситник розповіла, що роботи з автоматами дуже багато, її завершать тільки до кінця вересня, але на інвентаризацію, яку розпочали чиновники, підприємці вже зреагували. Наприклад, фірма “Лотта” звернулась до міськвиконкому з проханням оформити землю під її автоматами належним чином. Світлана Ситник передбачає: якщо автомати не будуть знаходитися просто посеред вулиці, а будуть закриті (в який спосіб – незрозуміло), то договір оренди з підприємцями укладуть. Інформацію про всіх, хто самовільно зайняв земельні ділянки і встановив на них гральне обладнання, передадуть у земельну інспекцію, яка має право накласти штраф та зажадати звільнення землі. А в подальшому підприємці зможуть встановити на цьому місці павільйон або викупити нежитлове приміщення для облаштування в ньому ігрового залу (дивно: депутати місяць тому ухвалили рішення не давати в оренду приміщення під ігровий бізнес...).
Як зазначила начальник управління споживчого ринку та сфери послуг міськвиконкому Віра Кружнова, ліцензійні умови проведення азартних ігор були затверджені тільки у травні цього року, ліцензія тепер коштує 30 тисяч євро, і перевіряти її може орган, що видав, – Мінфін або Держкомпідприємництва. Проте місцеві чиновники цілком мють право вимагати від власників бізнесу весь пакет документів на розміщення об`єкту на певній території: якщо землю для встановлення автомату міськрада не виділила, підприємець не має проекту малої архітектурної форми, не виконані вимоги техніки безпеки й протипожежні заходи, – то такий автомат можна демонтувати, заявив заступник міського голови Юрій Христич. Займатися цим, а в подальшому зберігати й охороняти чужу власність готова спецінспекція з контролю за станом благоустрою міста. Щоправда, підприємцям доведеться оплатити всі її витрати на демонтаж і зберігання “ромашок”. Начальник управління освіти Юрій Ніконов занепокоєний тим, що й дотепер гральні автомати стоять собі поблизу шкіл, і хоче вимагати від “Херсонських електромереж” відключити їх від електрики. Це можливо буде зробити, якщо в підприємців немає технічних умов для підключення до електроживлення.
Протягом наступного тижня мерія збирається підготувати юридичну базу для початку демонтажу незаконних “одноруких бандитів”. Хоча “райдужні” плани чиновників можуть порушити лояльні до “бізнесменів-азартників” рішення судів. За словами начальника ДПІ Ігоря Клима, податкова вже демонтувала 16 автоматів у Херсоні, але суди не винесли жодного рішення конфіскувати обладнання, “найжорсткіше” рішення–– штраф у розмірі 51 гривні.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4537

 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також