На лікарню – з кувалдами!

Кілька тижнів тому на подвір’ї обласного кардіологічного диспансеру, що на вул. Суворова, ні з того ні з сього три вісімнадцятирічні берези біля паркану раптом пожовкли, обсипалися й засохли.

Довелося їх спиляти. А ще через тиждень навпроти того місця четверо чоловіків почали кувалдами руйнувати паркан лікарні.
Головний лікар кардіодиспансеру Олег Мазуряк розповів:
– Били кувалдами із суміжного двору, обідрали й вирубали дикий виноград, який ми вирощували не один рік, вирубали 3 кущі троянд...
Багато хто з херсонців знає: головний лікар і його колеги за власні кошти звозили з виставок і ярмарків найкрасивіші квіти і дерева, аж доки лікарняний двір став квітучим садом.
– Я їх зупинив, спитав, що вони роблять. Сказали: нас найняло агентство, щоб ми зруйнували сарайчики й цей паркан. Директор агентства – американець, говорить через перекладача. Каже: у мене є дозвіл від ЖЕКу на будівництво флігеля під гараж. Питаю: а наш паркан при чому? Він – знову про ЖЕК....
Олег Петрович каже, що звернувся до міськвиконкому, в міліцію, природоохоронну прокуратуру, управління екології...
– Усі ніби розуміють та співчувають, всі обіцяють, але все якось так... У міліції й прокуратурі кажуть: “это не наш вопрос”... А якщо у вихідні знову почнуть ламати? Хто їх зупинить?! – тривожиться Олег Петрович.
Рік тому із того самого двору в такий самий спосіб найманці однієї “непростої” пані розбили частину лікарняного паркану – у вихідні. І куди тільки не звертався Олег Петрович – ніхто їх не зупинив. А потім пані збудувала двоповерховий особняк, стіна якого, власне, стоїть у дворі лікарні. Олег Мазуряк тоді подав заяву до суду, хоча знайомі й переконували, що нічого не виграє, бо та пані нібито сама працює в суді. Так, чи ні, але суд присудив їй аж... 270 грн. штрафу. А особняк – узаконив!
– І банк, що поруч із диспансером, вже давно підбирається до нашого двору – хоче поставити тут гараж для своїх працівників, – розповів Олег Петрович. – На жаль, ця ділянка належить місту, а не диспансеру. А комісія із земельних питань Херсонської міськради, яку очолює депутат В’ячеслав Сиганевич, вже не раз рекомендувала нам перенести паркан з вулиці Михайловича, щоб він був за 2 метри від нашого корпусу. Невже ніхто з депутатів не розуміє, що хворим на серце людям потрібні не лише медикаменти, а й прогулянки, фізичні вправи на чистому повітрі? Невже думають, що херсонцям буде більше користі від гаражів і особняків, ніж від нашого зеленого оазису в центрі загазованого міста? А близько 40% пацієнтів – херсонці! Решта, 60% – мешкаці області. І серед них – і депутати, і заступники мерів, і судді, й працівники міліції й прокуратури різних рівнів ... Невже ніхто з них не може захистити нас від цього шлюбного агентства?!
Ми попросили прокоментувати ситуацію радника міського голови з питань ЖКГ, в. о. заступника Володимира Пепеля.
– Представники інспекції при міськжитлоуправлінні побували на місці та з’ясували: жодних дозволів ні на знесення сарайчиків, ні на будівництво у агентства немає, – повідомив Володимир Петрович. – Власник агентства “пояснює”, що руйнувати й будувати йому нібито дозволив ЖЕК. Але не має права ЖЕК видавати такі дозволи. Такі документи видають держінспекція архітектурно-будівельного контролю й міське управління архітектури. Я не думаю, що американському громадянину цього ніхто в Херсоні не пояснював. І впевнений, що в своїй країні він би не дозволив собі подібних порушень.
А у нас він чомусь це робить іще й твердить нісенітницю – “ЖЕК дозволив!”.
Представники інспекції при міськжитлоуправлінні вручили американському власнику агентства “Херсонські дівчата” письмову вимогу припинити руйнувати паркан лікарні й надати дозвільні документи на будівельні роботи.
Дещо інша точка зору у заступника начальника відділу забезпечення громадського порядку в м. Херсоні Юрія Могильного:
– Як особа, що побувала на місці події, я можу оперувати тільки фактами: дерева були спиляні за 2 тижні до моменту інциденту. Щодо винограду, представники шлюбної агенції повідомили, що вони рослину тільки скинули з паркану, щоб потім після відбудови нової стіни його знову відновити… Я не бачив підтверджуючих документів, чи власник він (американець,– авт.) тих будівель, чи ні. Щодо паркану: це частина стіни кардіодиспансеру, але водночас це частина сарайчиків. Тобто, його можна назвати парканом, а можна назвати сарайчиком… Власник шлюбної агенції звернувся до ЖЕКу з питанням: як почистити його територію, щоб діти могли там безпечно гратися? У ЖЕКу відповіли: приводь територію в порядок. Коли слідча група прибула на місце, власник наводив лад.
– Але ж розваляли кілька метрів капітального паркану?!
– Цегляний паркан – це другий поверх прибудов тих людей, що тримали сарайчики в тому дворі. І власник шлюбної агенції повідомив, що намагався узгодити питання із головним лікарем, але той останні 2 тижні був на лікарняному...

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=7107

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також