Чому гинуть малюки

У цьому році за шість місяців в області померло 50 діточок, яким не виповнилося ще й року.

На жаль, у кожному регіоні є така жахлива статистика, Херсонщина – не виняток. Ми зацікавилися цією проблемою через жахливий випадок. Не так давно в Цюрюпинському районі дитина до 1 року померла від туберкульозу, причому, у неї були вражені всі органи.
Медики не мали можливості спостерігати за вагітністю жінки, бо ця сім’я “кочувала” то по дачах в Коханах, то по селищах. І мати , й батько майбутньої дитини перехворіли на відкриту форму туберкульозу.
Чоловік пиячив. Коли народилася дитина, в неї не виявили туберкульозу, але щеплення БЦЖ в пологовому не зробили, бо дитя було ослаблене, а в мами – відкрита форма захворювання. Щеплення зробили пізніше, але це не вберегло маля. Знайшла помираючого малюка бабуся, яка прийшла подивитися, чи є хто біля нього – дитина заходилася від крику та болю. Коли приїхала швидка допомога, лікарі вже нічим не могли зарадити біді.
Про те, скільки дітей в області гине до року, чому, які прогнози на майбутнє, нам розповіла головний педіатр управління охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації Тетяна Карчевич:
“Проблема є, в цьому році за шість місяців по області померло 50 дітей до 1 року, а в 2009р. – 61 дитина. Смертність знизилася на 19%.
Від чого помирають? Причини різні. Одинадцятеро дітей померло від крайнього ступеню незрілості, вони народилися з вагою від 500 грамів до 1 кг. Умови, які ми можемо штучно створити за рахунок дихальної, слідкуючої та просто діагностичної бази, навіть найсучаснішим обладнанням, – це зовсім не ті умови, що в утробі матері. Доношеною здоровою новонародженою вважається дитина з масою тіла від 2.5кг, у терміні вагітності 38-42 тижні.
Існує ще так званий синдром раптової смерті, причини якого не з’ясовані. Від нього гинуть діти переважно 4-6 місяців. Цього року в Херсоні було 2 таких випадки – раптово померли здорові малюки, ніяких функціональних чи органічних порушень здоров’я у них не виявлено. Надзвичайно важко буває пояснити батькам, від чого їх дитина померла серед благополуччя. На жаль, такий діагноз є.
На смертність новонароджених впливає і куріння в оселі, де є малюк. Усі знають, що палити шкідливо, але часто наші мами, починаючи від періоду вагітності і до грудного вигодовування, не кидають цю жахливу звичку. Малюк, якого в утробі отруювали цигарками, народжується слабким, і з перших місяців життя йому не дають зміцніти, бо труять димом, він слабне ще дужче й може померти. А якщо ні, то все одно вже ніколи не буде цілковито здоровим, навіть якщо сам ніколи не палитиме.
Дуже впливають на здоров’я малюків зовнішні умови: температурний режим (температура зовнішнього простору має бути + 220, не менше), чистота, харчування малюка.
Серед інших причин смертності до року – захворювання мами під час вагітності. Це може бути внутрішньоутробне інфікування різного ступеню проявлення, екстрогенітальна патологія також впливає на перебіг вагітності (цукровий діабет, пієлонефрити хронічні та ін.). Навіть перенесена гостра вірусна інфекція також впливає на здоров’я плоду.
Є ще такий показник, як смерть від травмування. Наприкінці січня 2010р. міліція Суворовського району знайшла на вулиці новонароджену мертву дитину. Мати народила й задушила її целофановим пакетом. Такі випадки теж враховуються в підсумках.
На жаль, не всі батьки, які народжують дітей, беруть на себе відповідальність за них. Матеріальна допомога, яку тепер платить держава при народженні дитини, не завжди іде саме на розвиток тієї дитини. Є батьки, які, народивши немовля, 3-4 місяці його так-сяк доглядають, отримують першу частину матеріальної допомоги, потім віддають малюка на тимчасове влаштування в Будинок дитини. А позбавити батьківських прав можливо тільки через суд.”
Найкраща порада для тих, хто хоче мати здорових дітей і не втратити їх, – плануйте вагітність, дотримуйтеся здорового способу життя, дбайте про своє здоров’я та здоров’я малюка. Інших рецептів світ ще не винайшов.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=9361

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також