fbpx
Вхід

7 найпоширеніших міфів про рак

Кандидат медичних наук, лікар-онколог Ілля Горюнов прокоментувати найпопулярніші запити про рак в Інтернеті.

Міф № 1. Рак передається у спадок

Сім'я

Існує 3-4 основні теорії походження злоякісного захворювання. Всі вони сходяться в наступному: на організм впливають несприятливі фактори навколишнього середовища (хімічні, фізичні, біологічні), але ступінь впливу на кожну людину, що провокує появу пухлинної клітини, різна. У когось швидко виникає злоякісна пухлина, у когось не виникає взагалі. Ступінь схильності до розвитку злоякісного захворювання залежить від спадкової схильності. Найяскравіший приклад: мутація в генах BRCA1 і BRCA2. Мутація в одному або відразу в обох генах різко підвищує ризик розвитку раку молочної залози, але рак молочної залози розвивається не в 100% випадків у тих пацієнтів, у яких є ці зміни.

Таким чином, рак у спадок не передається, а передається схильність, яка під впливом несприятливих факторів навколишнього середовища може реалізуватися або ж не реалізуватися.

Міф № 2. Рак — найпоширеніша смертельна хвороба

Дві групи захворювань є основними в причини смертності: хвороби системи кровообігу — 47% і злоякісні захворювання — 16%. Думка, що рак — найпоширеніша смертельна хвороба, що виникла у зв’язку із зростанням захворюваності (вірніше, зростанням виявлення захворювань злоякісними новоутвореннями) за останні 10 років на 20%! При цьому значущого зростання смертності від злоякісних новоутворень (ЗНО) не виявлено. Це відбувається за рахунок того, що більше виявляються ЗНО на ранніх стадіях, які сучасна медицина в нашій країні навчилася досить успішно лікувати. Регулярні обстеження, використання діагностичних методів візуалізації, що дозволяють діагностувати процес на ранніх стадіях (при розмірах пухлини від 0,5—1 см до 2,5 см), дозволяють різко збільшити виживаність пацієнтів. Зараз це в середньому п’ять років.

Міф № 3. Харчування не впливає на ризик розвитку онкологічних захворювань

Готувати

Їжа може чинити на організм фізичний і хімічний вплив — одні з несприятливих факторів навколишнього середовища. Наприклад, систематичне вживання гарячих продуктів може призводити до розвитку раку стравоходу, систематичне вживання міцних алкогольних напоїв — до раку стравоходу та раку шлунка. Низький вміст клітковини, тваринного жиру, систематичне вживання продуктів бродіння (вино, пиво) може сприяти розвитку злоякісних захворювань.

Міф № 4. Солярій може викликати рак шкіри

Солярій

Необхідно розділити рак шкіри і меланому. Рак шкіри — злоякісна пухлина епітеліального походження, меланома — злоякісна пухлина, що виходить з меланоцитів, які виробляють пігмент меланін. Так як генез пухлини різний, то і перебіг захворювання різний. Для меланоми характерно більш агресивний злоякісний перебіг, ніж для раку шкіри. Будь-який вплив на меланоцити, що підвищує їх проліферативну активність, підвищує ризик виникнення меланоми. Фактором, що збільшує активність меланоцитів, є ультрафіолетовий спектр світла. У солярії використовується в основному ультрафіолетовий спектр, відповідно, ризик виникнення меланоми при використанні солярію набагато вище, ніж від звичайного сонячного випромінювання. Знизити ризик розвитку меланоми можна, знизивши ступінь впливу ультрафіолетового світла.

Міф № 5. Рак грудей буває тільки у жінок

У медицині прийнято таке розмежування: у жінок — молочна залоза, у чоловіків — грудна. Відповідно у жінок буває рак молочної залози, у чоловіків — рак грудної залози. Частота виникнення раку молочної залози у 100 разів більше частоти виникнення раку грудної залози.

Міф № 6. Рак заразний

Змінена клітина, яка з’явилася характеризується низкою порушень на генному, хромосомному і геномному рівнях. Щодня в організмі з’являється величезна кількість таких клітин, однак вони знищуються імунною системою організму. Для того щоб змінена клітина могла розвиватися і перетворитися в пухлину, повинні бути ще й зміни в імунній системі. Крім цього, повинні ще скластися умови для подальшого поділу і розвитку клітини, яка відірвалася (потенційно метастатичної). У будь-якому випадку говорити про заразність раку не доводиться.

Міф № 7. Рак лікується содою або іншими народними методами

Сода

Регулярний прийом соди призведе до розвитку запальних змін слизової шлунка і теоретично до розвитку раку шлунка.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее