fbpx
Вхід

Супрун розповіла, як побороти відчуття "засихання"

Коли людина проводить багато часу в закритому приміщенні, в неї можуть з'явитися неприємні симптоми, такі як дискомфорт в носі та його закладеність, втома очей та порушення сну.

Це може бути пов'язано з недостатньою зволоженістю у повітрі та зневодненням організму, - про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на сторінці у Facebook.

"Відчуття, що ви буквально "засихаєте", може бути не лише влітку. В холодну пору року, коли ми багато часу проводимо в закритому приміщенні, в абсолютно здорової людини можуть з'явитися неприємні симптоми", – пише вона.

За її словами, серед них:

- З'являється відчуття дискомфорту в носі, може відчуватися його закладеність.

- Більше втомлюються та болять очі.

- Порушується сон. Особливо в маленьких дітей, в яких пересушене повітря може викликати симптоми, схожі на застуду – нежить, чхання та кашель.

"Крім того, частинки бруду та пилу довше зависають у повітрі, тому можуть бути додатковими подразниками та носіями бактерій і вірусів", – підкреслила медик.

Вона наголошує, що дуже важливо дбати про власний водний баланс та оптимальну вологість у приміщенні.

"Достатня кількість води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму. Стосовно вологості у приміщенні – її можна підтримувати в різний спосіб. Найзручнішим та найпопулярнішим методом є використання спеціальних пристроїв – зволожувачів", – зазначає чиновниця.

Для того аби визначити, чи потрібно зволожувати приміщення, в якому ви перебуваєте, Супрун радить скористатися гігрометром.

Бажаною відносною вологістю, за словами Супрун, в приміщенні є 40-60%. При вищих значеннях може зростати ризик розвитку грибків, при нижчій – розвиваються перелічені вище симптоми.

Та якщо вирішили поставити зволожувач – обирайте той, який легко очищувати. Бо якщо нехтувати правилами експлуатації, можуть виникнути досить серйозні проблеми:

Бруду та мікробам легше потрапити у легені.Якщо не очищувати зволожувач, це може стати причиною виникнення ряду проблем з диханням, зокрема запалення та появи симптомів, схожих на застуду.Згідно з рекомендаціями, це варто робити щонайменше кожні три дні, втім за можливості краще щодня.Жорстка вода може бути джерелом мінерального пилу.

У зволожувачах накопичується та далі поширюється в повітря мінеральний осад із води, яку ми туди наливаємо. Він також може уражувати дихальну систему та спричинювати серйозні проблеми, особливо у немовлят та дітей. Також при тривалому використанні зволожувача навіть на поверхнях у приміщенні може з'являтися білуватий наліт.

Тому наливати у зволожувач потрібно лише чисту, бажано, дистильовану воду.

Додаткові дезінфекційні засоби та ароматичні речовини підвищують ризик алергій.Це особливо актуально для ультразвукових зволожувачів, адже у них рідина розбивається на нанорозмірні частинки, які проникають глибоко у легені. До того ж вони не тільки можуть підвищувати ризик виникнення алергії, а й мати більш серйозні наслідки. До прикладу, саме дезінфектанти у зволожувачах стали причиною кількох десятків випадків уражень легень зі смертельними наслідками.

Супрун наголошує, що варто ретельно дотримуватися інструкції при експлуатації зволожувача повітря, регулярно його очищуйте, використовуйте дистильовану воду без додавання сторонніх дезінфекційних засобів чи ароматичних речовин.

"Не тільки низька вологість в приміщенні може бути причиною відчуття сухості та подразнення. Це може бути викликано також пиловим або хімічним забрудненням повітря, зниженою концентрацією кисню, та навіть, побічною дією ліків. У будь-якому випадку, розкажіть про те, що турбує, вашому сімейному лікарю за першої нагоди.А загалом – пийте достатньо води, частіше робіть вологе прибирання, провітрюйте приміщення та заводьте кімнатні рослини. Це зробить ваше перебування в приміщенні взимку комфортнішим та безпечнішим", – резюмувала Супрун.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее