Вхід

MKU

Центром дитячої онкогематології не задоволені роботою МОЗ

Рекомендовані Центром дитячої онкогематології не задоволені роботою МОЗ

Через багатотисячні відкати, які чиновники отримують від відправки пацієнтів на лікування за кордон, Міністерство охорони здоров'я знищило єдиний в Україні центр дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку в Охматдит.

Про це заявив екс-завідувач відділенням трансплантації центру Олег Рижак на прес-конференції з нагоди Міжнародного дня дітей, хворих на рак, повідомляють "Коментарі".

20 серпня 2018 року за погодженням з Міністерством охорони здоров'я центр дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку розформували. З того моменту і до сьогоднішнього дня в ньому провели всього 3 операції

20 серпня 2018 року за погодженням з Міністерством охорони здоров'я центр дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку розформували. З того моменту і до сьогоднішнього дня в ньому провели всього 3 операції

Нагадаємо, центр був створений у 2004 році. У ньому працювала сучасна референс-лабораторія і клінічні відділення, де щорічно проводили до 30 операцій з трансплантації від повністю і частково сумісних родинних донорів. 20 серпня 2018 року за погодженням з Міністерством охорони здоров'я центр розформували. З того моменту і до сьогоднішнього дня в ньому провели всього 3 операції.

За словами Рижака, центр знищили, як тільки він "впритул" підійшов до впровадження нової для України трансплантації кісткового мозку від нерідного донора. Центр надав в МОЗ дорожню карту і домовився з німецьким Фондом Стефана Моршена про надання українським пацієнтам трансплантата на пільгових умовах. "Був уже готовий договір для підписання з фондом, знайшли джерела позабюджетного фінансування цих трансплантатів з німецького та європейського реєстрів", - сказав Олег Рижак.

На його думку, головною причиною знищення унікальної медустанови стали корупційні схеми, пов'язані з лікуванням пацієнтів за кордоном. За даними Рижака, компанії, які займаються організацією відправки онкопацієнтів, за кожного з них платять чиновникам МОЗ відкат у розмірі 10-15% від вартості самої операції. Середній цінник на трансплантацію кісткового мозку - 150 тис. євро. "Я знаю це не з чужих слів, до мене особисто зверталися свого часу представники двох компаній і пропонували це. Зараз Уляна Супрун каже, що 44 пацієнта чекають відправки за кордон. Помножте це на 150 тисяч євро. Це прекрасний бізнес, який ми ламали одним своїм існуванням", - заявив Олег Рижак.

Він також зазначив, що війну проти центру дитячої онкогематології МОЗ почало після публічних заяв колективу про неякісні препарати, які закуповувало відомство. Більшість з них представляли загрозу для пацієнтів, оскільки суперечили вимогам Конвенції ООН про права дитини та європейським стандартам надання медичної допомоги онкохворим дітям. "Виник ризик отримання препаратів без доведеної ефективності та безпеки. Таких які не мали не те що європейського GMP, стандарту GCP або американського FDA, але навіть передкваліфікації ВООЗ. І ми давали експертні висновки, що такі препарати не підходять для дітей, вони відносяться до так званих некласифікованих дженериків", - повідомив Рижак.

Крім того, життєво необхідні препарати стали поставляти в лікарню з затримкою в кілька років. Термін придатності до того моменту закінчувався, через що частина ліків не використовувалася. Зокрема, замість необхідного мінімального терміну придатності 15 місяців центр отримував ліки, придатні до використання протягом 2-8 місяців. "Ці препарати (з терміном придатності - ред) були закуплені в розрахунку річної потреби. Як за 8 місяців використовувати препарати в кількості річної потреби? Це неможливо, це нонсенс, це знаходиться за межами здорового глузду. Ми говорили про це, виходили на прес -конференції. З цього моменту почалася боротьба МОЗ з нами, яка і закінчилася знищенням центру в серпні 2018 року", - заявив Олег Рижак.

За словами звільнених після реорганізації центру лікарів, а також представників дитячих благодійних фондів, крім операцій з трансплантації виникли серйозні збої в роботі лабораторії. Її оснащення сплатив благодійний фонд "Крона", лабораторія обслуговувала дітей зі всієї України. Після реорганізації життєво необхідні дослідження замість годин проводяться кілька діб.

В Україні високоякісної і оперативної діагностики щорічно потребує 1 тис дітей. "Якщо трансплантації вимагає третина хворих, то адекватної діагностики для повного лікування з імовірністю 75% - кожна дитина. На сьогоднішній день вони її позбавлені, а без повноцінної діагностики сучасна терапія взагалі неможлива. Таке твориться по всій країні", - уклав Олег Рижак.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее