Вхід

MKU

Право бути здоровим

Щороку в Україні проводиться добрий десяток досліджень про те, в яких установах найчастіше порушуються права людини.

І, на жаль, із року в рік серед лідерів – медичні заклади. А нинішнього року Українська Гельсінська Спілка прав людини іще й присудила Міністерству охорони здоров’я антипремію „Будяк року” – у номінації “найбільш інформаційно закритий орган влади”. Ці факти змусили нас знову звернутися до теми прав пацієнтів і медичних працівників та методів їхнього захисту.
Бо як ми самі не будемо захищатися, то нічого й не зміниться на краще.
Як захищає пацієнта Закон України
Права пацієнта в Основах законодавства України про охорону здоров’я (ЗУ № 2801-ХІІ).
– Лікар може обиратиcя безпосередньо пацієнтом або призначатися керівником закладу охорони здоров’я чи його підрозділу. (Стаття 34).
– Пацієнт має право вимагати заміни лікаря. (Стаття 34).
– Кожен пацієнт має право вільного вибору лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги. (Стаття 38).
– Кожен пацієнт має право, якщо це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому державному лікувально-профілактичному закладі на свій вибір, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування. (Стаття 38).
– Лікар зобов’язаний пояснити пацієнту в доступній формі стан його здоров’я, мету запропонованих обстежень та лікувальних заходів, прогноз можливолго розвитку захворювання, в тому числі ризику для життя та здоров’я. (Стаття 39).
– Пацієнт має право знайомитися з історією своєї хворобита іншими документами, котрі можуть послужити для подальшого лікування. У особливих випадках, коли повна інформація може завдати шкоди здоров’ю пацієнта, лікар може її обмежити. У такому випадку він інформує членів сім’ї або законного представника пацієнта, враховуючи особисті інтереси хворого. Таким же чином лікар діє, коли пацієнт перебуває у несвідомому стані. (Стаття 39).
– Медичні працівники та інші особи, котрим у зв’язку з виконанням професійних та службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та результати інтимного та сімейного життя громадянина, не мають права розголошувати цю інформацію, окрім передбачених законодавчими актами випадків. (Стаття 40).
– При використанні інформації, що є лікарською таємницею, у навчальному процесі, науково-дослідницькій роботі, в тому числі у випадках іі публікації в спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта. (Стаття 40).
– На період хвороби з тимчасовою втратою працездатності громадянам надається звільнення від роботи з виплатою у встановленому законодавством України порядку допомоги по соціальному страхуванню. (Стаття 41).
– Згода об’єктивно інформованого дієздатного пацієнта необхідна для застосування методів діагностики, профілактики й лікування. У невідкладних випадках, коли є реальна загроза життю хворого, згода хворого або його законних представників на медичне втручання не вимагається. (Стаття 43).

Оголошення
Із 5 грудня 2008 р. в рамках проекту: «Павам пацієнтів – юридичну підтримку», у громадській приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я надаються безкоштовні юридичні консультації пацієнтам та медикам.
Графік роботи: кожної середи з 9.00 до 12.00, кожного четверга з 13.00 до 16.00.
Громадська приймальня працює за адресою: вул. Фрунзе, 2, оф. 19, м. Херсон.
Також в рамках проекту із 5 грудня 2008р. для повідомлень про порушення прав пацієнтів і медиків працює телефонна «гаряча лінія» (графік роботи: з понеділка по четвер, з 10 до 15 години).
Зателефонувавши за номером (0552) 49 60 03 ви також зможете отримати консультації фахівців про права та методи їх захисту.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=7319

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее