Вхід

MKU

Фактчекінг заяв представників команди Зеленського: низка тверджень не відповідають дійсності

Рекомендовані Фактчекінг заяв представників команди Зеленського: низка тверджень не відповідають дійсності

Експерти проекту «Дослівно» проаналізували низку публічних виступів представників команди кандидата у Президенти Володимира Зеленського.

Перевірено на достовірність виступи речника штабу Дмитра Разумкова, члена штабу Руслана Стефанчука та радниці В.Зеленського з правових питань Ірини Венедиктової, а також передвиборчої програми Володимира Зеленського.

Так, із дев’яти проаналізованих тверджень три були правдивими, шість – не відповідають дійсності чи мають маніпулятивний характер.

Заява: У вас у «Мінську», що написано першим пунктом? Там першим пунктом, чи не припинення вогню? Дмитро Разумков, спікер штабу В.Зеленського(29.03.2019, Телеканал Zik, програма «Народ проти")

Факт: Правда. У Мінському протоколі та Комплексі заходів щодо його виконання першими пунктами прописано припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

Заява: Це може бути чи такий формат (у студії «Суспільного» - ред.), чи такий формат (на НСК «Олімпійський» - ред.). По-перше, немає місця проведення. Наші колеги часто говорять «це має бути у студії». У законі цього немає. Є у законі, хто має бути організатором цієї події і хто платить. Колеги посилаються на постанову ЦВК, але постанова ЦВК все ж трохи нижче законодавчої сили, аніж закон. Дмитро Разумков, спікер штабу В.Зеленського (5.04.2019, Радіо «НВ»)

Факт: Маніпуляція. Обов’язковість теледебатів перед 2 туром виборів передбачено Законом «Про вибори Президента України». Закон справді не встановлює місце проведення теледебатів, однак місце встановлено Постановою ЦВК № 472 від 5 травня 2014 року. Відповідно до Постанови кандидати, які беруть участь у теледебатах, не пізніш як за 30 хвилин до початку ефіру прибувають до Національної суспільної телерадіокомпанії України за адресою: вул. Мельникова, 42, м. Київ.

Заява: Коли починаєш йти шляхом фальсифікацій та багато чого іншого про, що сьогодні кажуть правоохоронні органи, це може повалити країну в хаос. Дмитро Разумков, спікер штабу В.Зеленського (29.03.2019 Телеканал Zik, програма «Народ проти»)

Факт: Маніпуляція. Міжнародні спостерігачі заявили, що вибори в Україні були вільними і конкурентними, право на свободу вибору було дотримано. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прозвітував, що були незначні порушення, проте вибори пройшли «спокійно, добре та організовано».

Заява: При сьогоднішній системі влади фактично немає процедури, коли призначивши Президента чи народного депутата, я можу звільнити його. Руслан Стефанчук, член штабу В.Зеленського (5.04.2019, Радіо свобода, програма «Ваша свобода»)

Факт: Правда. В Україні не прийнятий Закон про імпічмент.

Заява: Коли перед нами стало питання пошуку людини, яка могла б розглядатися на деякі військові посади, Володимир Олександрович зустрівся з паном Кривоносом, були досягнуті домовленості. Через два дні ця людина підтримала Петра Порошенка. Руслан Стефанчук, член штабу В.Зеленського (2.04.2019, Громадське телебачення)

Факт: Правда. 6 березня кандидат у Президенти Сергій Кривонос зняв свою кандидатуру з виборів та підтримав Петра Порошенка.

Заява: Моя ціль – повна відкритість діяльності влади. Передвиборча програма В. Зеленського

Факт: Маніпуляція. Напередодні 2 туру виборів громадський рух «Чесно» закликав В. Зеленського оприлюднити декларацію про доходи за 2018 року. Це мав бути крок, що сприяв би прозорості виборчих фінансів. Однак прес-служба В. Зеленського заявила, що кандидат не буде оприлюднити декларацію за 2018 рік на запит «Чесно». У прес-службі зазначили, що декларація Володимира Зеленського за 2018 рік буде подана у межах строків, встановлених чинним законодавством, та оприлюднена у відповідності до чинного законодавства.

Заява: Протягом своєї професійної діяльності, що була 3 місяці, він (В.Зеленський – ред.) встигав проводити зустрічі з експертами, зустрічі з журналістами, показував себе і в штабі, у блозі, і у журналістів – у Гордона у нього було інтерв’ю, і з сім’єю було інтерв’ю на ICTV. Тому сказати, що взагалі він себе не показував, для людини, яка зайшла на політичне поле протягом 3-х місяців – це дуже багато. Ірина Венедиктова, радниця В.Зеленського з правових питань (4.04.2019 Телеканал UA:Перший, програма «Теми дня»)

Факт: Перебільшення. Володимир Зеленський заявив про себе як політика та кандидата у президенти в ніч із 31-го грудня на 1 січня. Інтерв’ю у Дмитра Гордона опубліковане 25-го грудня.

Заява: У 2014 не було дебатів. Ми це сприйняли спокійно. Ірина Венедиктова, радниця В.Зеленського з правових питань (4.04.2019 Телеканал UA:Перший, програма «Теми дня»)

Факт: Неправда. У 2014 році вибори Президента України відбулися в один тур. Обов’язкові теледебати передбачені Законом «Про вибори Президента України» лише в тому випадку, якщо призначається другий тур виборів.

Заява: Такого ефекту від їхньої діяльності, скільки є ефекту від діяльності В.Зеленського вже у політичному середовищі ми не бачили. Ми побачили, що молодь прийшла на вибори. Правда? Коли таке було? Ірина Венедиктова, радниця В.Зеленського з правових питань (4.04.2019 Телеканал UA:Перший, програма «Теми дня»)

Факт: Неправда. За словами заступника директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайла Міщенка, рівень активності молоді на цих виборах був нижчим, аніж на президентських виборах 2014 року, коли на вибори прийшли 46% людей віком від 18 до 29 років, та 2004-го року, коли на вибори прийшов 71% молоді. На цьогорічних виборах ця цифра склала 40%.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее