Вхід

MKU

В Україні запрацювала електронна система пенсій: як розібратися у нових правилах

Рекомендовані В Україні запрацювала електронна система пенсій: як розібратися у нових правилах

Новий ресурс виявився нескладним і зручним.

Онлайн-сервіс Е-пенсія запустив Пенсійний фонд України на початку серпня. Тепер не тільки пенсіонери, але й ті, хто планують отримувати пенсію в майбутньому, можуть зареєструватися за допомогою нескладної процедури.

Сума майбутньої пенсії взаємопов'язана з тим, яку людина отримувала зарплату, і який має страховий стаж. За допомогою нової системи ПФ можна перевірити, чи платив ваш роботодавець пенсійні відрахування. Читайте інструкцію, як скористатися новим сервісом.

1. Як отримати електронний цифровий підпис

У першу чергу потрібно пройти реєстрацію в "Особистому кабінеті" на сайт ПФ. Для цього обов'язково потрібна електронна цифрова підпис (ЕЦП).

Полуить ключ електронного цифрового підпису не складно. Вона діє так само, як і звичайна, і володіє юридичною силою. Якщо у вас поки немає електронних документів, ви не пенсіонер і не володієте підприємством, то підпис можна отримати у центрі сертифікації ключів. 

Його також можна отримати в податковій службі - ключ вам перекине співробітник на будь-який знімний носій (флешку). Отримати ключ можна в "Особистих кабінетах" на сайтах Приватбанку або Укрсиббанку. Ми будемо отримувати ключ в Privat24. Це займе не більше 5 хвилин.

2. Як отримати ключ онлайн

У Privat24 заходимо в меню "Всі послуги - Бізнес - Електронний цифровий підпис - Завантажити сертифікат".

Необхідно буде перевірити персональні дані. Якщо все в порядку, виберіть, куди зберегти ключ, і придумайте пароль. Банк запросить підтвердження, і ви отримаєте свій ключ.

3. Як перевірити стаж і роботодавця

В електронну пенсійну систему можна увійти 4 способами.

  1. За логіном і паролем для вже пройшли реєстрацію на сайті ПФ і має електронний підпис;
  2. За електронною пенсійному посвідченню: для тих пенсіонерів, у кого є електронні документи;
  3. За токена - у разі, якщо ключ на інформаційному носії;
  4. За цифрового підпису.

Спробуємо останній варіант.

Потрібно вказати свій дохід як фізособи і вибрати центр сертифікації у списку запропонованих. Вибираємо наш акредитований центр сертифікації ключів КБ ПриватБанк. Подгружаем файл ключа, вводимо пароль від нього, закінчуємо реєстрацію, і ми можемо зайти в систему.

Тепер можна буде встановити логін і пароль через налаштування, їх буде достатньо для входу на сайт.

На головній сторінці буде показано загальний страховий стаж, він грає найважливішу роль під час призначення пенсії. Цей стаж враховує, скільки і яку суму роботодавець платив за працівника до ПФ.

Зараз, щоб можна було вийти на пенсію в 60 років, страховий стаж повинен бути не менше повних 26 років.

Так як Е-пенсія поки розраховує страховий стаж з 2006 року, потрібно буде звернути в Техпідтримку ПФ за пізнішими даними.

На головній сторінці сайту можна подивитися, коли роботодавець сплачував страхові внески, чи немає порушень.

Через фільтр "моя заробітна плата" в особистому кабінеті можна побачити свій щомісячний дохід. Тут відображаються всі організації, які платили податки з ваших офіційних виплат в якості особистого доходу. Витяг цієї інформації можна скачати одним загальним документів.

Фільтр "мій страховий стаж" дозволяє побачити, скільки страхових днів було нараховано за всю роботу.

З допомогою Е-пенсії можна оформити заяву на отримання пенсії, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення виплати у зв'язку з переїздом закордон. Для всіх заяв знадобляться копії документів, які завірені електронним підписом.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее