Вхід

MKU

Батьки просять президента скасувати шкільну форму

Рекомендовані Батьки просять президента скасувати шкільну форму

Після останніх дзвінків у школах продовжують вирішувати питання про шкільну форму.

Громадська організація "Батьки SOS" зареєструвала петицію до президента України про те, щоб її скасувати – передає сайт "Gazeta.ua".

В соцмережах через шкільну форму розгорнулись баталії через історії , в яких дітей ображають за відмову одягатися "як годиться". Наприклад, на Кіровоградщині першокласницю в капрі не пустили на уроки, а на Миколаївщині учениці влаштували публічнудогану за джинси з прорізами. Далі викликали батьків до школи. Є скарги і на те, чи доречний дрес-код в деяких випадках.

"У гімназії мого сина форма - це не просто" діловий стиль ", а недешева і при цьому поганої якості жилетка для всіх і вовняні спідниці для дівчаток. У таку спеку багато дітей в цьому стояли на лінійці", - розповідає мама школяра Богдана Островська.

Про те, що однаковий одяг для учнів - недешеве задоволення, кажуть і цінники в інтернет-магазинах. Там вартість шкільних комплектів (піджак, сорочка, спідниця / брюки) коливається від 700 до 4000 грн - в залежності від типу матеріалу і розміру. Співзасновниця "Батьки SOS" Олена Парфьонова додає, що придбання форми нерідко несе і корупційні ризики.

"Часто від батьків вимагають покупку форми тільки певного зразка, іноді - за завищеними цінами", - зазначає вона в тексті петиції.

Противники форми також вказують на те, що вона часто не може змагатися за зручністю з джинсами, а ще - не дає дітям самовиражатися.

Знайшлися й ті, хто не проти одягнути всіх школярів в однаковий одяг. Їх основний аргумент - рівність.

"Діти повинні вчитися оцінювати один одного по особистісним якостям, а не дивитися," хто виглядає крутіше ", - вважає киянка Олена Тамбовцева.

"Головні проблеми відсутності форми - це зміщення акценту зі значимістю знань на значимість бренду, а ще буллінг тих, хто не вписується в незримі дитячі норми", - додає киянка Людмила Енотаева.

Питання шкільного дрес-коду в країні регулюють два документи 90-х років - указ президента і постанова Кабміну про її запровадження, а також забезпечення нею дітей з малозабезпечених сімей. Хоча там нічого не сказано про обов'язковість. Саме на ці акти посилаються школи, прописуючи в статутах вимоги до зовнішнього вигляду учнів. Виключити за порушення правил школи не можуть, але регулярно робити зауваження дитині і її батькам - можуть. В Міносвіти дотримуються позиції, що школи все ж мають право вводити у себе форму, але повинні радитися з цього питання з батьками.

"Форма налаштовує на навчання і ніяк не впливає на креатив".

У той же час експерти підтримують аргументи прихильників форми, стверджуючи, що шкільний дрес-код йде дітям на благо.

"Форма досить сприятливо впливає на обстановку в школі: вона дозволяє дітям не відволікатися на роздивляння один одного, частково приховує фінансову нерівність батьків, тим самим не допускаючи розшарування класу на" тих і інших ", - говорить психолог Лілія Вороніна.

"Наявність форми дійсно дисциплінує, дозволяє дітям чіткіше усвідомлювати, що вони в школі і що там - певні правила і свій порядок. В організаційному плані форма - це добре, вона налаштовує на навчальний лад, особливо в молодших класах", - розповів глава Асоціації дитячих і сімейних психологів України Сергій Красін.

Він додав, що всупереч поширеній думці однаковий одяг не пригнічує творчість:

"Креатив можна розвивати і в однаковому одязі теж, цей момент більше залежить від майстерності педагога, а речі – третій фактор".

Проте, за словами Красіна, однозначної відповіді на питання, чи повинна бути в школі форма, немає:

"У рамках сучасних тенденцій і нової реформи школи, яка в корені міняє підхід до освіти, виникає питання доцільності форми. Нинішня система навчання робить акцент на вільній поведінці дитини, а наявність форми контрастує з цим. Виникає дисбаланс: тут ніби свобода, а паралельно в ній - обмеження. Тому на рівні НУШ наявність форми недоречна, хоча і не дуже заважає ".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее