fbpx
Вхід

Держава буде компенсувати батькам позашкільну освіту

Рекомендовані Держава буде компенсувати батькам позашкільну освіту

Вже з початку цього рокі в Україні діють податкові пільги на освіту. 

З 1 січня 2019 року батьки, які записали дитину у музичну школу, спортивну секцію або курси вивчення іноземних мов, можуть розраховувати на компенсацію від держави частини витрачених коштів.

Така можливість з’явилася завдяки податковим змінам, що набули чинності минулого року. Таким чином уряд намагається стимулювати батьків активніше займатися позашкільним розвитком дітей. Як працює компенсація від держави і за яких умов її можна оформити, дізнавалися наші експерти.

Податкова знижка на освіту

Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу. Відповідно до них, батьки, які офіційно працюють і витрачають кошти на позакласне навчання своїх дітей, мають право на податкову знижку. Орієнтовний розмір знижки – 18% від суми, витраченої на освітні програми. Тобто якщо протягом року батьки витратили на додаткове навчання дитини 5 000 гривень, то можуть отримати 900 гривень компенсації.

Згідно із законом, на отримання такої компенсації може розраховувати кожен громадянин, який офіційно працює і сплачує податки. Єдина обов’язкова умова від держави – це офіційна угода із закладом освіти, у якій прописана інформація про надавача послуг, суму і терміни.

Експерти наголошують, що раніше на податкову знижку могли розраховувати батьки студентів-контрактників. Відтепер пільги стали поширюватись на оплату послуг дитячих гуртків, спортивних та музичних шкіл.

 «У нас така пільга є для батьків і дітей, які навчаються в ПТУ, технікумах, платних коледжах і вузах. Ми подумали, а чому б не почати розвивати дитину і вкладати в цей план із самого дитинства. Таким чином вирішено підтримати батьків», –  пояснює представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

Як оформити?

Аби отримати податкову знижку батькам необхідно подати декларацію про доходи. Це можна зробити у філії Державної фіскальної служби за місцем реєстрації або онлайн через електронний кабінет. Разом із декларацією потрібно подати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання знижки, угоду з навчальним закладом, а також усі квитанції про оплату навчання. Подати документи можна особисто або поштою. Гроші мають бути зараховані на банківський рахунок протягом 60-ти днів від подачі документів.

Згідно з поясненнями Державної фіскальної служби, податкова знижка оформлюється у поточному році за попередній календарний рік. При цьому компенсацію за 2018 рік можна оформлювати лише за витрати після 28 липня, коли закон набув чинності. Документи для отримання компенсації за минулий рік слід подати до 31 грудня 2019 року.

Оскільки механізм компенсації на розвиток дітей тільки запрацював, про конкретні результати казати зарано, але експерти оптимістично налаштовані.

«Радію що за рахунок податкової знижки Україна робить крок у цивілізований світ. Фінансова мотивація батькам дати дітям хорошу освіту ніколи не зайва»,– зауважує засновник соціального проекту «Сімейний Бюджет» Любомир Остапів.

Податкова знижка від держави є додатковим фінансовим стимулом для батьків, які піклуються про всебічний розвиток своїх дітей.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее