Вхід

Субсидії по-новому: відповіді на 5 найпоширеніших запитань

Рекомендовані Субсидії по-новому: відповіді на 5 найпоширеніших запитань

Багато сімей, які раніше мали субсидію не знають, чи потрібно знову подавати документи в управління соцзахисту.

Можливо, з 1 жовтня їм нарахують субсидію автоматично на весь опалювальний період до 30 квітня 2019 року?

Ми запитали про це Лесю Дронь, начальницю відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат міського управління соцзахисту.

— Кому субсидії й надалі нараховуватимуть автоматично, без подання заяви та декларації?

— Субсидії автоматично можуть призначатися тим родинам, які раніше отримували цю допомогу, — розповідає вона в коментарі газеті Експрес. — Та йдеться лише про сім'ї, члени яких (чоловік, дружина, неповнолітні діти) зареєстровані разом в одному помешканні.

— Але ж дуже часто дружина з дітьми зареєстрована в одному помешканні, а чоловік — в іншому, хоча проживають спільно. Як бути їм?

— Якщо чоловік і дружина зареєстровані в різних квартирах, то їхні доходи додають. Цю суму враховуватимуть до того домогосподарства, де вони реально живуть. Тож слід подати заяву і вказати в декларації всіх членів сім'ї. А у примітках зазначати, хто з осіб не проживає у помешканні. Далі ці факти перевіряє спеціальна комісія.

До слова, якщо йдеться про розлучених осіб, то вони можуть не вказувати в декларації інформацію про своїх колишніх. Та якщо в них спільна неповнолітня дитина, потрібно повідомити про неї, незалежно від того, з ким вона живе і де зареєстрована.

— А якщо в будь-кого членів сім'ї у власності є земельний пай, чи можна розраховувати на призначення субсидії?

— Наявність земельних паїв не впливає на це право.  Та якщо їх здають в оренду, то про ці доходи треба повідомити. Зрештою, як і про доходи від оренди іншого майна — квартири чи якихось засобів. Річ у тім, що тоді сукупний дохід може бути великим, і субсидії не нарахують. Адже цю допомогу одержують сім'ї, плата за комунальні послуги яких перевищує 15% їхнього сукупного доходу.

— Поясніть, за який період безробітний мав би сплачувати податки, щоб йому поризначили субсидію?

— Набути право на субсидії можуть і ті, хто не працює, але сплачує до бюджету єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — 22%  мінімальної зарплати (819 гривень). За три місяці це 2457 гривень. Тоді зараховують і страховий стаж до пенсії.

Щоб почати сплачувати ЄСВ, потрібно звернутися до Державної фіскальної служби та укласти договір про добровільну сплату ЄСВ щомісяця. Якщо одержувач субсидій припинить сплату внесків, йому доведеться повернути повну суму  отриманих виплат за період з часу їх призначення.

— Чи існують інші умови, за яких можуть нарахувати субсидії сім'ї, де є безробітні працездатного віку?

— Такій сім'ї субсидію призначають лише за рішенням комісії при органі соцзахисту у випадку, якщо працездатна особа не  може працювати. Наприклад, хворіє, але хвороба не входить до числа тих, через які особу визнають інвалідом (як-от алкоголізм). Проте цей діагноз має підтвердити не один лікар, а медкомісія.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее