Вхід

MKU

Самобуд можна узаконити: в Україні оголосили «будівельну амністію»

Рекомендовані Самобуд можна узаконити: в Україні оголосили «будівельну амністію»

Маєте старенький будинок, який перебудували, чи бабуся проживає у селі, але її помешкання було поза законом? 

Тепер можна все виправити. В Україні оголосили про "будівельну амністію". Це шанс зараз отримати всі необхідні документи для узаконення свого житла, хто одразу не оформив дозвільні документи на будівництвов, пише сайт press-centr.com.

Згідно закону про будівельну "амністію" узаконити можна індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, побудовані в період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року. Також амністія поширюється на будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, побудовані до 12 березня 2011 року. Однак скористатися "будівельною амністією" зможуть лише ті, хто збудував будинок не порушивши при цьому будівельних норм.

Земельна ділянка є обов’язковою. Її відсутність під будівлею перекреслює відразу введення чи реєстраціє цієї будівлі. Тобто якщо немає кадастрового номеру узаконення цього об’єкту не може бути, - розповідає Ігор Мічуда, начальник ДАБІ у Рівненській області

Для того, хто діяв згідно будівельних норм аби узаконити будівлю, потрібно зробити декілька кроків. По перше потрібне технічне обстеження і друге, прийняти в експлуатацію об’єкти. Документи, які потрібно пред’явити наступні:

  • заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують теж);
  • один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
  • звіт про проведення технічного обстеження, а також завірені в установленому порядку копії документа, що дає право власності або користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщений об’єкт, та технічний паспорт з відміткою про можливість розміщення і надійної та безпечної експлуатації об’єкта.

Але це має робити не хтось, як люди у нас звикли казати: у мене є ділянка прийдіть і все зробіть. Людина сама шукає експертну організацію, яка приходить робить виміри і видає технічний паспорт будівництва і саме головне не є узаконення будь чого і будь як, а тільки того, що згідно законодавства і згідно архітектурно-будівельних норм лягає саме на цю ділянку. Якщо Ви комусь перейшли за межу і не має відступів нічого не буде, - розповідає Ігор Мічуда, начальник ДАБІ у Рівненській області

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянок. Цікаво, скільки громадян скористаються таким шансом узаконити самобуди, і скільки шляхом обману захоче привласнити такі будівлі? Будемо чекати.

1 коментар

  • qwerty
    qwerty Вівторок, 12 березня 2019, 17:34 Коментувати

    Автор пропустив: Узаконення будинку ( самобудови ) - це правовий процес, що передбачає приведення до вимог законного стану фактично існуючого будинку, споруди, господарської будівлі шляхом розроблення планувальної будівельної документації, подачі повідомлення чи дозволу про початок будівельних робіт, проведенні технічної інвентаризації, введені в експлуатацію та наступному правовому закріпленні за допомогою державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно. Джерело: http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее