Вхід

Енергоефективність відчувається на рівні ОСББ

Рекомендовані Енергоефективність відчувається на рівні ОСББ

Перший офіційний енергосертифікат будівлі з класом енергоефективності Е отримало київське ОСББ «Мотор». 

про це пише сайт газети Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Вручив його віце-прем’єр-міністр –– міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко голові ОСББ Вікторії Погорєлій.

«Сертифікат — необхідний інструмент для роботи ОСББ і Фонду енергоефективності. Проведений фахівцями енергоаудит будівлі ОСББ «Мотор» дав змогу оцінити енергоефективність споруди та ефект від упроваджених заходів. Завдяки встановленню ІТП, утепленню під’їздів і даху будинку вдалося скоротити споживання теплової енергії вдвічі та зменшити рахунки мешканців у 3—4 рази. ОСББ, створене 2012 року, — приклад ефективного управління. І такі приклади треба наслідувати», — зазначив Геннадій Зубко.

Енергосертифікат також містить рекомендації щодо наступних кроків з впровадження енергоефективних заходів, які слід виконати ОСББ, де проведено термомодернізацію.

Україна рухається в напрямі енергоефективності, використовуючи досвід передових країн. Ця реформа одна з найскладніших. Насамперед з технічної точки зору, але ми крок за кроком, послідовно рухаємося спільно з європейськими партнерами і фіксуємо результати, переконаний урядовець. Для впровадження енергоефективності в Україні вже напрацьовано і ухвалено відповідну законодавчу базу.

«Наше завдання — повномасштабна робота Фонду енергоефективності й розроблення стратегії реновації будівель. Уже призначено в.о. директора фонду, розроблено хендбук — посібник для роботи ОСББ з Фондом енергоефективності, забезпечено фінансову основу для його повноцінної роботи шляхом збільшення статутного капіталу до 1,6 мільярда гривень, оголошено конкурс із добору незалежних членів до наглядової ради фонду», — зазначив Геннадій Зубко.

Підписано й угоду між ЄС, Німеччиною та IFC, якою передбачено 50 мільйонів євро від ЄС і 10 мільйонів євро від Німеччини у межах підтримки фонду. «Крім фінансової, нам важлива й технічна підтримка. Бо реновація будинків — дуже непростий шлях. Ідеться про 200 тисяч багатоквартирних будинків, інвестиційна потреба яких становить 40—50 мільярдів євро», — цитує слова урядовця його прес-служба.

Кінцевим бенефіціаром упровадження технічних рішень Фонду енергоефективності має стати українська родина, яка проживає в багатоповерховому будинку. І до цієї роботи мають долучитися всі суб’єкти: керівники ОСББ, енергоаудитори, проектні та енергосервісні організації, органи виконавчої влади.

«Водночас, ми запроваджуємо ринок енергоаудиторів. Уже підписано меморандум із 21 ВНЗ щодо створення комісій з атестації енергоаудиторів. Другий, важливий для нас напрям — впровадити спільно з МОН спеціальність «енергоаудитор» у вищих навчальних закладах. Є домовленість із GIZ щодо проведення додаткових тренінгів для сертифікованих енергоаудиторів не тільки в Україні, а й за її межами. Це чудова можливість вивчити досвід європейських країн», — розширив тему енергозаощадження Геннадій Зубко.

А найближчим часом уряд очікує на ухвалення у Верховній Раді закону «Про енергетичну ефективність». Він дасть змогу створити інструменти та регуляцію для набагато ефективнішого споживання енергії не лише в приватному секторі, а й у промисловості.

«Чинність закону буде спрямовано насамперед на зменшення енергоспоживання бізнесом для випуску продукції, що спонукатиме до зниження її собівартості. А це питання конкурентоспроможності української продукції у ЄС, і в інших країнах. Друге — це зменшення енергоспоживання на транспорті та в енергетиці», — зазначив Геннадій Зубко.

Держава стимулює роботу з використання відновлюваних джерел енергії і зменшення витрат. «Україна має амбіційні зобов’язання щодо зменшення викидів вуглецю і збільшення частки використання відновлюваних джерел енергії. Ми збільшуємо частку сонячної енергетики й ведемо роботу на підтримку когенерації відновлюваних джерел. Це стимулює до залучення інвестицій і переходу на альтернативні види палива», — резюмував Геннадій Зубко.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее