fbpx
Вхід

Сліди корупції на скадовських берегах

  • Автор Микола Гопанчук, начальник Скадовського міжрайонного відділу державної земельної інспекції
  • Опубліковано в Влада
  • 0 коментарі

Про те, що в області відбуваються махінації з землею, газети пишуть роками. Це стало настільки звичним, що ніхто вже навіть не запитував: “Куди ж дивиться Держкомзем з його Держземінспекцією?”

Торік Кабмін вчергове звернув увагу, що землі – повсюдно! – використовуються незаконно, а до сільських й міських бюджети нічого не надходить, і постановив: вивести земельні інспекції зі складу райвідділів земельних ресурсів, зробити їх цілком незалежними. І ось перші результати. Скадовський міжрайонний відділ державної земельної інспекції (контролює території Скадовського, Каланчацького, Голопристанського та Чаплинського районів), провів ряд перевірок і виявив: більшість підприємців не мають правоустановчих документів на землю і не платять в бюджети за користування нею. Наприклад, у Скадовську підприємець Сергій Кульчиковський із 2002 по 2006 р. без жодних правоустановчих документів використовував ділянку площею 838 кв. м. під диско-баром по вул. Набережна. Збитки бюджету від цього склали 27 тис. грн. Інспекція направила відповідне клопотання до обласної прокуратури з вимогою примусово стягнути з підприємця цю суму.
Фактично із 2003 р. приватне підприємство “Еверест” (керівник Таміла Щекань) використовує ділянку по вул. Комсомольській у тому ж Скадовську без правоустановчих документів. Міжрайонний відділ земінспекції іще 29.02.2006 р. склав протокол про адміністративне порушення і направив до в.о. начальника Скадовського райвідділу земельних ресурсів Наталії Черненко, але вона й до цього часу рішення не винесла, через що неможливо провести розрахунок нанесених бюджету збитків.
На території Красненської сільради на землях рекреаційного призначення площею 25 га без жодних дозволів розміщені 5 закладів відпочинку. Голова сільради пан Пістолетов мало того, що заявив: контролювати оплату за використання землі повинні податкові інспекції, але навіть відмовився надати відповідні документи для нарахування заборгованості самозахватчикам. Хоча в статті 33 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” одним із повноважень виконкомів місцевих рад названо “справляння плати за землю”. До того ж, контроль за сплатою за землю переходить до компетенції податкової інспекції тільки з моменту реєстрації установчого документу на ділянку в Державному земельному Кадастрі. При цьому пан Пістолетов скаржиться: у бюджеті сільради немає коштів. Чому ж не використовує основне джерело місцевого бюджету – плату за землю? Чи все ж використовує, тільки не для бюджету?
Багато підприємців і хотіли б працювати в правовому полі, платити в бюджет за користування землею, але в Скадовському районі практика склалася така, що документи на землю виготовляються від одного до трьох років (що, до речі, є грубим порушенням земельного законодавства).
Наприклад, підприємець Плясуня дав замовлення на виготовлення техдокументації ще 27.09.2005 року, але й до цього часу Скадовське відділення земресурсів не виконало замовлення. А без техдокументації неможлива державна реєстрація договору оренди землі, отже, підприємець не може розпочати платити за оренду. А Скадовська філія “Укравтодору” з вини райвідділу земельних ресурсів не може переоформити правоустановчі документи на землю впродовж трьох років! Таких прикладів можна навести багато.
Зволікання чиновників спонукає підприємців шукати “обхідні” шляхи для швидкої організації бізнесу? І хоча закон забороняє місцевим органам влади надавати дозволи на підприємницьку діяльність без документа, що посвідчує право на земельну ділянку, чиновники і депутати місцевих рад закон ігнорують і такі дозволи видають.
Якщо держслужбовці, працівники органів місцевого самоврядування та депутати не зацікавлені в наповненні місцевих бюджетів, то в чому вони зацікавлені? Хіба не цікава тема для прокуратури та інших правоохоронних органів? Тим паче, що ЗУ “Про боротьбу з корупцією” говорить: якщо посадовець, у тому числі й депутат, використовуючи своє службове становище, сприяє особам у здійсненні ними підприємницької діяльності, а тим більше – незаконної діяльності, то у його діях є ознаки корупції.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4558

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее