fbpx
Вхід

Боротьба... за «тінь»?

Коли у 2005 році Ігор Охоцький очолив Новотроїцький район, він почав методично переводити стосунки місцевої влади з бізнесом у правове поле – без “тіні” й без “відкатів”, ламав налагоджені корупційно-кримінальні схеми, і гроші почали “вливатися” в бюджети, а не у приватні кишені.
Він і донині судиться за повернення громаді її майна, незаконно відібраного чиновниками.

Про все це “Вгору” вже писала у статтях “У Новотроїцькому скінчилася “шара” та “Хто кого “переслідує”? І ось 30 червня нинішнього року на черговій сесії райради депутати висловили недовіру голові Новотроїцької райдержадміністрації Ігорю Охоцькому. Чому?
– Я не лобіюю інтересів так званих місцевих “авторитетів”, не парюся з ними в банях. Мої опоненти називають це невмінням “працювати з людьми”. Тому я їм – як кістка у горлі, – пояснює Ігор Охоцький. – Коли відбувалася сесія, я був у відпустці. Якби мене попередили, що буде розглядатися питання про висловлення мені недовіри (у порядку денному сесії цього питання не було) я б, звісно, прийшов. А усім депутатам сказали, що я нібито знав і не прийшов свідомо. На депутатів тиснули, практично кожного викликали до голови райради, окремо викликали депутатів і “авторитети”. І частина депутатів проголосувала “за” з думками: “Питання вирішене, а нам і далі жити у цьому районі”. Як мені розповіли, під час сесії вийшов представник компартії й сказав, що на території його сільради погані дороги, тому давайте винесемо Охоцькому недовіру. Це при тому, що на початку року я звітував про роботу за 2005 р., і депутати мій звіт прийняли.
Голова Новотроїцької районної ради Петро Збаровський вважає:
– Не все так просто: депутати одного скликання були однієї думки, депутати іншого скликання – іншої думки. Мене особливо не влаштовують його підходи до вирішення тих чи інших проблем. 33 із 37 присутніх на сесії депутатів проголосували за недовіру (усього 46 депутатів).
Петро Збаровський запевняє, що Ігор Охоцький знав про можливий розвиток подій, але пішов у відпустку.
На запитання, які саме підходи Ігоря Охоцького і вирішення яких саме проблем не влаштовують Петра Збаровського, із райради надіслали “Аналіз виконання програми економічного і соціального розвитку району за 1 півріччя 2006 року”. У документі йдеться про спад виробництва промислової продукції: у ДП “Новотроїцький елеватор” – на 54,2% порівняно з відповідним періодом 2005р., у ТОВ “Новотроїцький завод продтоварів” – на 8,8%, у “Новотроїцькому маслосирзаводі” – на 7,6% порівняно з 1-м півріччям минулого року. Удвічі зменшилися обсяги інвестицій у район, у тому числі у ВАТ “Новотроїцький маслосирзавод”.
Ігор Охоцький коментує:
– По-перше, останні цифри – це дані не за півріччя, а за 1-й квартал. А те, що їх видають за 6 місяців, дуже схоже на підтасовку. Насправді на сьогодні цей показник уже перевищив 100% від запланованого. По-друге, багато причин спаду виникли ще до мого призначення на посаду голови райадміністрації. Велику роль зіграла заборона експорту молочних продуктів до Росії – завод знизив виробництво сичужних сирів на 123, 5 тонни. Держрезерв не дав дозволу “Новотроїцькому елеватору” на переробку продовольчого зерна, яке знаходиться на зберіганні у підприємства, це і призвело до скорочення обсягів виробництва борошна на 40,8%, а крупи взагалі припинили виробляти. Я кожну цифру можу довести з документами. І всі в Новотроїцьку знають, яка справжня причина боротьби зі мною. Тільки один приклад: в результаті проведеної роботи, у тому числі легалізації тіньового бізнесу, за 6 місяців 2006р. до держбюджету район вніс податків – 1486,7 тис. грн. (102,0% до планових, темп росту до 1 півріччя 2005 р. – 123,5%), до місцевого бюджету – 4449,0 тис.грн.(темп росту до 1 півріччя 2005р. – 150,6%, надходження збільшилися на 920,7 тис.грн.), до зведеного бюджету – 5935,7 тис. грн., що на 42,8% більше показника відповідного періоду минулого року. А до того мільйони гривень не доходили до бюджетів, осідали в чиїхось кишенях. Висновки робіть самі.
Дніпровський районний суд Херсона 12 липня 2006 р. ухвалив: зупинити дію рішення Новотроїцької райради в частині висловлення недовіри голові райадміністрації Охоцькому до розгляду справи. А тим часом прихильники Ігоря Охоцького і прихильники Петра Зборовського пишуть листи про допомогу до Президента України. Лишається тільки поспівчувати Президентові...

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4582

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее