Вхід

MKU

7 ліків, які змінили світову медицину і світ

Медицина не стоїть на місці і стрімко розвивається. Якщо зараз вчені в основному вдосконалюють існуючі ліки, то кілька десятиліть тому вони тільки з’явилися. Які медикаменти стали справжнім проривом в історії медицини читайте у матеріалі.

Панкреїн Паулеску

Відкриття інсуліну є одним з найбільших в медицині. До його появи люди, які страждають від діабету, в основному вмирали. Відкриття гормону приписують канадським вченим Фредеріку Бантінгу і Чарльзу Бесту, але насправді речовину під назвою “панкреїн”, яка була інсуліном, виділив в 1916 році Ніколас Паулеску. Свої висновки він зміг опублікувати тільки в 1921 році, проте доповідь канадців виявилася більш помітною.

Аспірин

Випуск аспірину відбувся в 1899 році компанією «Farbenfabriken Friedrich Bayer & Co». (пізніше «Bayer AG»). Це болезаспокійливий препарат, який в підсумку став одним з найвідоміших і використовуваних в світі. У компанії запевняють, що відкриття здійснив хімік Фелікс Гофман. Але колишній хімік компанії Артур Ейхенгрюн через кілька років заявив, що це він винайшов процес синтезу ацетилсаліцилової кислоти, а Гофман лише синтезував його в лабораторії, взявши в основу його відкриття.

Хлорпромазин

Транквілізатор хлорпримазин, відомий також як торазин і аміназин, геть змінив сферу психіатрії. Його відкрили в 50-х роках минулого століття. Відкриття цих ліків лягло в основу для більш пізнього покоління препаратів, використовуваних для лікування тривоги і депресії.

Препарат від раку

У 20-х роках минулого століття були розроблені азотисті іприти в якості бойових газів. А через два десятки років вчені з’ясували, що одне з цих сполук під назвою мехлоретамін відмінно підходить для лікування раку. У 1949 році ця речовина стала першими ліками, схваленими Управлінням США з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів (FDA) для лікування онкологічних захворювань.

AZT

Хвиля СНІДу та ВІЛ готова була знищити весь світ. Якби не AZT або азидотимідин, який покликаний для лікування цих страшних недуг. Встановлено, що він може позбавити від захворювань і навіть продовжити життя пацієнтам. На початку 21 століття кількість смертей від СНІДу істотно скоротилася, в чому заслуга, звичайно, нових ліків.

Гормональна контрацепція

Це був справжній прорив в історії медицини. Клінічні випробування почалися в 1920х роках. Роботу розпочав австрійський вчений Людвіг Хаберландт, який опублікував статтю про можливість використання ефективного засобу контрацепції у тварин. Після самогубства вченого випробування припинили, в тому числі на це вплинули дії активістки Маргарет Сангер. Тільки в 1960 році була винайдена і випущена перша протизаплідна таблетка, яку почали використовувати в США.

Пеніцилін

Куди без цих ліків! У 1928 році бактеріолог з Шотландії Олександр Флемінг стерилізував чашки Петрі і виявив, що в одній із них, з бактеріями стафілокока виросла колонія цвілевих грибів. Колонії бактерій навколо них стали прозорими через руйнування клітин. Токсином, що вбив шкідливі мікроорганізми, став пеніцилін. Його ізолювали, очистили і створили один з найпотужніших антибіотиків у світі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее