Вхід

MKU

Маркування пластику: що треба знати

Коли ми починаємо сортувати сміття, звісно ж, хотілося б вірити, що весь пластик відправляється на переробку. Але це зовсім не так. Яка пластикова упаковка має шанс на друге життя, а яка ні, — можна дізнатися з маркування. І з того ж маркування можна дізнатися, наскільки шкідливою для здоров'я може виявитися та чи інша упаковка, — треба лише знати, яку саме інформацію несуть в собі ці позначки.

Про це пише Катерина Савенко для zza.delo.ua.

РЕТ або РЕТE

Загалом таке маркування мають різноманітні пляшки: з-під води, напоїв, молочних продуктів, косметичних засобів, рослинних олій тощо. Зазвичай такий пластик прозорий, хоча може бути й кольоровим. Важливо пам'ятати, що цей тип пластику призначений для одноразового використання. При повторному використанні PЕТ-пляшки здатні виділяти важкі метали, що негативно впливають на людський організм. Така упаковка підлягає переробці. Але якщо пляшка має дозатор, його варто відкрутити й викинути до загального сміття, адже його переробити не вдасться.

HDPE/PEHD

Таке маркування зустрічається на пляшках та пакетах для молока, флаконах для шампунів та миючих засобів, одноразовому посуді, контейнерах для їжі, господарських сумках, іграшках та кришках. Упаковка з такого типу пластику має достатньо високий температурний діапазон експлуатації та стійка до масел, кислот та інших агресивних речовин. Майже весь пластик з цим маркуванням переробляється.

V,  PVC

Це полівінілхлорид (ПВХ). Такий пластик використовують для пакування харчових жирів, сипких продуктів, рідини для миття скла і дзеркал, виготовлення пластикових труб, лінолеуму, натяжних стель, пластикових вікон, садових меблів, медичної продукції тощо. ПВХ є найнебезпечнішим  типом пластику. Його практично не можна утилізувати, а під час спалювання він виділяє небезпечні діоксини, які можуть викликати онкологічні захворювання.

LDPE або PE або PELD

А це поліетиленові пакети, тара (кефір, сметана), вакуумна упаковка, стрейч-плівка та цупка плівка. Офіційно цей тип матеріалу вважається нешкідливим і підлягає вторинній переробці. 

PP

Таке маркування ми зустрінемо на багаторазових контейнерах для їжі, одноразових відерках у супермаркетах, на упаковках з молочною продукцією, з побутовою хімією, на шуршиках (упаковка печива, чіпсів, цукерок, морозива, макарон), а також пластикових меблях, відрах, тазиках та іграшках. РР (поліпропілен) вважається безпечним для організму людини видом пластику, тому ланчбокси радять обирати саме з таким маркуванням, оскільки поліпропілен підходить для зберігання, нагрівання та охолодження їжі. У чистому вигляді така упаковка підлягає переробці. 

PS (полістирол)

Матеріал не придатний для нагрівання, оскільки виділяє токсичні речовини. При цьому одноразовий посуд та стаканчики найчастіше виготовляють саме з нього. Також полістирол використовують для виготовлення стаканів для йогурту й сметани та одноразових контейнерів у супермаркетах. Упаковка з таким маркуванням підлягає переробці. 

OTHER,O або ІНШЕ

Використовується для виробництва: посуду для їжі та води, багатошарової упаковки, комбінованого пластику тощо. Це досить небезпечний для здоров'я вид пластику. При контакті з гарячими рідинами він може вивільнювати бісфенол А — речовину, яка знищує ендокринну систему. Цей тип пластика не піддається переробці.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее