Вхід

MKU

Роман "1984": п'ять пророкувань Джорджа Орвелла, які збулися

В 1949 році був опублікований класичний роман-антиутопія британського письменника й есеїста Джорджа Орвелла. 70 років тому він написав про майбутнє, в якому глобальна деспотична держава контролювала народ Океанії за допомогою стеження і пропаганди. Це був "1984 рік".

Письменник зображував темне майбутнє, в якому технології існують в суспільній сфері тільки як інструмент для еліти, яка контролює суспільство. Про це повідомляє видання Business Insider.

Але хоча книга - фантастика-антиутопія, деякі з передбачених нею технологічних інновацій здійснилися: фантастичний роман перетворився на реальність. Ту реальність, яка іноді навіть лякає.

1. Телеекран (в романі - телекран) - телевізор, який все контролює і транслює необхідну інформацію людям. У "1984" телеекрани - великі телевізори, які бачать всі куточки вашого будинку, розташовані в будинках та інших громадських місцях Океанії і використовуються для передачі інформації про людей та моніторингу громадянської активності. Телеекрани можуть ідентифікувати людей, помічати, коли змінюються їх вираження обличчя або частішає їхнє серця або дихання.

В 2019 році програмне забезпечення для розпізнавання облич розвивається з безпрецедентною швидкістю.

У Китаї понад 500 тисяч представників уйгурської мусульманської меншини відстежуються камерами розпізнавання осіб. Китайські стартапи розробили для уряду алгоритми з жахливою точністю відслідковуючі уйгурів.

У травні 2019 року британський офісний працівник, який припустив, що його фотографія була зроблена камерами розпізнавання осіб, коли він їв свій ланч, подав до суду на поліцію Південного Уельсу в історичній справі людина проти технології.

2. Speakwrite. Вінстон Сміт, головний герой "1984", використовує Speakwrite у своїй роботі в якості копірайтера у відділі документації Міністерства правди.  Це свого роду записуючий пристрій, який при розмові приховує мову на телеекрані.

Сьогодні існує безліч додатків і служб транскрипції, які роблять те ж саме. Як і передбачав Орвелл, технологія корисна і потрібна.

Користувачі телефонів Android тепер можуть використовувати функцію Live Transcribe. Вона призначена для глухих людей і може змінювати 70 мов від мови тексту в режимі реального часу. Otter - ще один безкоштовний додаток, яке транскрибірує мову на ходу.

3. Штучна "Плавуча фортеця". Авіаносець в "1984" сфокусований на світі, в якому війна не припиняється, б'ючись в далеких країнах з загадковими ворогами. Орвелл описує величезні військові бази під назвою "Плаваючі фортеці", які "охороняють стратегічні місця на морських шляхах". Авіаносці, безумовно, зросли набагато більше, ніж ті, що використовувалися в 1950-х роках (коли писав Орвелл), але не досягли рівня пророкувань Орвелла. Однак Орвелл пише, що "крихкий рухливий лінкор поступився місце майже непотоплюваній плавучій фортеці".

Створення штучних островів в ключових районах океану точно відповідає опису Орвелла. З 2016 року Китай створює ряд штучних островів в гаряче оспорюваному Південно-Китайському морі, щоб затвердити своє панування.

4. Versificator. У "1984" Versificator - це інструмент, який автоматично виконує музику і літературу у відповідності зі стандартами правлячої партії, без участі людини. По суті це контент, створений штучним інтелектом. Орвелл описав музику, створену версифікатором у "1984", наступним чином: "Мелодія переслідувала Лондон кілька тижнів тому. Це була одна з незліченних схожих пісень, опублікованих підрозділом музичного відділу."

За останні 3 роки світ музики і літератури оголосив про своїх перші автономні твори.

У 2017 році був випущений перший альбом, створений гуманоїдным роботом AILA (легкий Android з штучним інтелектом).

У березні 2017 року автор Росс Гудвін відправив свій ноутбук в машині з Нью-Йорка в Новий Орлеан. На ноутбуці програмне забезпечення AI використовувало камеру, GPS, мікрофон і годинник, підключені до автомобіля, для запису інформації, її обробки та переведення в роман, заснований на його власних термінах.

5. Плакат зі знаменитими словами "Великий брат спостерігає за тобою". Віра в те, що люди утримуються від непослуху з допомогою пропаганди, широко поширена.

У "1984" персонаж "Великого брата", який з'являється на плакатах як чоловік у віці близько 40 років, керуючий INGSOC, діє як природний стримуючий фактор. Плакати з його зображенням прикрашали рекламні щити в містах і служили попередженнями для потенційних порушників правил.

Сучасні політики також використовують цю тактику.

В 2018 році північнокорейський лідер Кім Чен Ин випустив новий набір пропагандистських плакатів із зображеннями, що спонукають його людей старанно працювати і змушують пишатися ним.

У Венесуелі на величезних плакатах "Очі Чавеса" видно очі Уго Чавеса, що навис над перехожими.

Кажуть, що очі символізують "погляд батька", але цей символ використовується урядами, такими як уряд Ніколаса Мадуро.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее