Вхід

MKU

Перед початком реалізації проекту Е40 необхідно дослідити стан Дніпра і Прип'яті

Рекомендовані Перед початком реалізації проекту Е40 необхідно дослідити стан Дніпра і Прип'яті

Економічні та геополітичні вигоди проекту водного шляху Е40 - очевидні. Однак необхідно знайти баланс між економічними вигодами і ризиками для людей і навколишнього середовища.

Про це під час дискусійного клубу тижневика "Деловая столица" на тему "Водний шлях Е40. Навіщо піднімати радіоактивний мул з дна Прип'яті і везти його до Києва?" заявив голова громадської організації "Чистий Дніпро" Дмитро Надєєв, пишуть Українські новини.

Адміністрація зони відчуження Чорнобильської АЕС регулярно проводить заміри радіації на території зони.

"Але в нашому випадку йдеться про інше, більш комплексне дослідження. В рамках якого необхідно провести бурові роботи і взяти проби ґрунту по всій протяжності річки, де будуть проводитись днопоглиблювальні роботи. Проект можна починати тільки після рішень, як проводити роботи з мінімальними наслідками для екології", - наголосив Дмитро Надєєв.

За його словами, комплексне дослідження має відповісти на кілька запитань: чи в контексті реалізації проекту Е40 днопоглиблювальні роботи не призведуть до повторного забруднення річки Прип’ять стронцієм 90 та цезієм 137, чи безпечним є виконання робіт у Київському водосховищі і чи проводилися відповідні дослідження на території Білорусі. "Оскільки Прип’ять тече з Білорусі в Україну, то усі радіоактивні частинки мулу, якщо вони є, підуть до нас разом із потоком води", - зазначив голова ГО "Чистий Дніпро".

Під час дискусії він також окреслив ключові проблеми Дніпра, серед яких - катастрофічне обміління річки, її глибина впала на метр, в середньому до 2,9 м. Причин цієї ситуації кілька - втрата річкою власної течії, потепління, руйнівна діяльність людини.

З-проміж інших проблем Дмитро Надєєв виділив стан дніпровських водосховищ. "Перетворення гідрологічного режиму річки з річкового на озерний, замулення продуктами твердого стоку приток, надмірне підвищення температури води в літній час, небезпека водяного горіха. Ці та інші питання доведеться вирішувати під час реалізації проекту Е40", - наголосив громадський активіст.

У ході дискусії наголошувалось, що основним кроком для поліпшення екологічного стану водосховищ є створення бар'єру на шляху антропогенного забруднення їхньої акваторії. З цією метою потрібно ліквідувати зони активного замулення водосховищ, провести розчищення мілководних ділянок для збільшення проточності водойм, покращення водообміну та відновлення дренажної здатності річок. Ці роботи можна виконати відповідно до проектів розчищення водосховищ у рамках обласних цільових програм розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро без залучення бюджетних коштів за рахунок інвесторів, які будуть компенсувати свої витрати шляхом реалізації донних відкладів, що вивільняються в процесі розчистки. Проте на сьогодні законодавчо не врегульоване питання виконання робіт з розчистки водойм та використання ґрунту, вивільненого в результаті проведення робіт.

Нагадаємо, проект Е-40 передбачає будівництво річкового шляху від Балтійського до Чорного моря через Віслу, Західний Буг, Прип’ять і Дніпро. Його протяжність понад 2 тисячі кілометрів. До реалізації проекту долучаються Польща, Білорусь та Україна. За прогнозами, реалізація цього проекту може збільшити на 10 млн тон загальний об’єм вантажів, що перевозяться Дніпром. Фінансується річковий шлях коштом Євросоюзу, який готовий виділити трьом країнам-учасницям 12 млрд євро. З яких на долю України перепадає 32 млн євро.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее