fbpx
Вхід

Закликають блокувати законопроект "Про концесію"

Рекомендовані Закликають блокувати законопроект "Про концесію"

Профспілкові організації державних портів України болісно відреагували на наміри Комітету з питань економічної політики в стислі терміни розглянути і затвердити проект нового Закону "Про концесію".

Зокрема, профспілковий лідер ГП МТП "Чорноморськ" Сергій Бризгалов назвав законопроект асоціальною і антилюдяною, оскільки в ході його розробки автори не врахували ні єдиної думки профспілок тих підприємств, які планується першими передавати в концесію.

"Новий законопроект "Про концесію" - це бандитизм. Його не можна приймати. Він не передбачає ніяких соціальних пільг і соціальних гарантій для людей, які працюють на підприємствах, переданих в концесію. На Заході Європарламент або парламенти європейських країн, приймаючи рішення, які хоч трохи стосуються якихось соціальних пільг - без профспілок, без обговорення на громадському рівні - не роблять цього. Такі закони нишком не приймаються. А у нас будь ласка", - заявив Бризгалов.

Він додав, що передавати, наприклад, морські порти на 49 років - це все одно, що віддати їх у власність за символічну плату.

При цьому, підкреслив Бризгалов, новий законопроект "Про концесію" дозволяє ліквідувати держпідприємство, як тільки всі його активи будуть передані приватнику. Повернення держмайна в такому випадку через 49 років ще більше ускладнюється. А трудовий колектив буде просто викинуто на вулицю, і все буде законно.

"В концесію віддають підприємства, які при будь-яких умовах будуть мати вантажообіг і будуть працювати. "Ольвія" - порт, який перевантажує вантажі військового призначення. Іншого такого в країні немає. І його здають. У нас в порту "Чорноморськ" єдиний в Україні поромний комплекс. його здають в концесію. Що ж ви робите? Це ж стратегічний об'єкт - він з прибутком працює. Навіщо? Далі - Херсонський порт. І його в концесію. Через 5 років в Україні буде існувати головний товарний шлях - по Дніпру. А в річки - стоїть концесійний порт "Херсон", який буде перевалювати всі ці вантажі, які підуть Дніпром. І заробляти буде вже не держава, а незрозуміло хто. Це не концесія, а розкрадання держмайна в особливо великих розмірах", - зазначив Бризгалов.

Член Комітету ВРУ з питань аграрної політики Андрій Вадатурський вважає, що з новим законопроектом "Про концесію" не можна поспішати хоча б тому, що в ньому приховані норми, які можуть створити рейдерську кризу в земельних відносинах. Якщо сьогодні земельні ділянки можуть бути примусово вилучені у власника для потреб концесійних проектів тільки за рішенням суду, то в новому проекті ці повноваження переходять до органів виконавчої влади та місцевих муніципалітетів. "Новий законопроект пропонує буквально наступне - "Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування... в одноосібному порядку приймає рішення про примусове відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, розміщених на них, для цілей будівництва і/або експлуатації в рамках здійснення державно-приватного партнерства, в тому числі, концесії".

Тобто пропонується необмежений перелік підстав для вилучення. Концесіонери зможуть на законних підставах ініціювати вилучення майже будь-якого майна. Заявили, наприклад, що плануєте розширити територію концесійного підприємства в центрі Києва, скажімо, в 3 рази і знести сусідні будови "з метою будівництва і/або експлуатації" - вперед ", - пояснив Вадатурський. Депутат додав, що автори законопроекту всіляко намагаються зробити концесію закритим процесом, і тому правки депутатів про публікації в офіційній пресі деталей концесійних договорів, відкидаються.

Законопроект передбачає підписання так званих договорів про нерозголошення інформації про концесійний проект.

"Це перетворить концесію в повністю тіньовий ринок. Переговори будуть проводити зі "своїми", а завдяки цим угодам про конфіденційність громадяни не зможуть дізнатися, передали цей держоб'єкт в концесію за 100 млн грн чи за 100 грн", - резюмував нардеп.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее