Вхід

MKU

Відірваний тромб влади: політичний слід у вбивстві Гандзюк

Рекомендовані Відірваний тромб влади: політичний слід у вбивстві Гандзюк

4 листопада в одній із київських лікарень померла радник мера Херсона та громадська активістка Катерина Гандзюк. 31 липня цього року її облили концентрованою сірчаною кислотою, обпікши загалом понад 35% тіла. Упродовж останніх трьох місяців Гандзюк пережила 13 операцій, останню було зроблено за декілька днів до того, як вона померла. Катерині було 33 роки.

Про те, що сталося із активісткою і хто може за цим стояти, пише Оксана Денисова для The Newsroom.

Причина

Клінічною причиною смерті активістки визначено відрив тромбу, але загалом зрозуміло — організм потерпілої не витримав наслідків нападу.

Тромб під коліном утворився після передостанньої операції. Батько Катерини Гандзюк, який є лікарем, і який постійно перебував разом із донькою, звертав увагу медпрацівників лікарні на те, що цей тромб необхідно видалити. За декілька днів до смерті активістці зробили ще одну операцію, після чого тромб зрушив із місця...

Чи була причиною смерті Гандзюк недбалість лікарів, має показати експертиза. Проте, за даними The Newsroom, на 95% постраждалих ділянок тіла активістки останнім часом було зафіксовано поверхневе заживання. Крім того, раніше не транспортабельній Катерині було дозволено виїхати на лікування за кордон, і проводити її реабілітацію погодилися в Австрії. Гроші на лікування, нібито, вже було зібрано, а контракт із австрійцями — підписано.

Слідство

Як відомо, від початку поліція кваліфікувала справу як хуліганство. Пізніше, під тиском громадськості, справу було перекваліфіковано у завдання тяжких тілесних ушкоджень, а потім — у замах на вбивство. Так само, під тиском громадськості й журналістів, було врятовано з СІЗО місцевого жителя Миколу Новікова, на якого мало не "повісили" цей злочин. Від розслідування відсторонили місцеву поліцію, конфлікти з якою постійно мала Гандзюк. Підслідність передали СБУ, працівники спецслужби проводили слідчі дії й у лікарні, де померла активістка. Після смерті Катерини, справу про напад на неї перекваліфікували на умисне вбивство.

За офіційною версією слідства, у тепер уже вбивстві Катерини Гандзюк підозрюються п’ятеро осіб, які вже відомі: Сергій Торбін (він же "Опер", він же — підозрюваний організатор), Володимир Васянович, Микита Грабчук, В’ячеслав Вишневський та Віктор Горбунов (підозрювані виконавці).

Угрупованню під керівництвом Торбіна, у яке входили всі вищезгадані люди, закидають рейдерські захоплення, крадіжку врожаїв у фермерів та "поверхневі" підпали лісів на Херсонщині з метою їхньої вирубки й продажу. Усі ці "схеми" намагалася припинити Гандзюк.

Відірваний тромб влади: політичний слід у вбивстві Гандзюк

За офіційною версією, четверо виконавців отримали замовлення на напад та гроші "за роботу" від Торбіна. Але ж хто дав гроші самому Торбіну? Існує, щонайменше, ще одна особа, про яку досі було відомо небагатьом. За даними The Newsroom, у справі фігурує помічник нардепа від БПП, якого поки що немає серед офіційних підозрюваних.

Ігор Павловський — помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука, згідно з відкритими даними — заступник громадського формування із охорони громадського порядку "Чорний туман". Організацію створено навесні 2018 року в Новій Каховці, у неї входять колишні бійці добробатів, учасники бойових дій. Інші місцеві ветеранські угруповання закидають "Чорному туману" "кришування" інтересів Паламарчука.

Відірваний тромб влади: політичний слід у вбивстві Гандзюк

За інформацією The Newsroom, саме Павловський підозрюється у передачі коштів "за роботу" організатору злочину проти Катерини Гандзюк Торбіну. Помічника нардепа вже допитали з цього приводу, однак поки не затримали. Хоча він, так само як і Торбін, міг би допомогти слідству вийти на замовників злочину.

Для довідки: Микола Паламарчук — народний депутат від БПП, колишній працівник органів внутрішніх справ, генерал поліції. Місцева громада неодноразово звинувачувала його в корупції та рейдерстві сільгосппідприємств.

Відірваний тромб влади: політичний слід у вбивстві Гандзюк

Голова Нацполіції Андрій Крищенко вже заявив, що справу щодо виконавців злочину найближчим часом передадуть у суд. Адвокати родини Гандзюк кажуть, що перед цим підозри у справі потрібно оновити ознаками замовності злочину. Інакше, провадження СБУ щодо замовників може "провалитися" й, відповідно, замовники уникнуть відповідальності.

5 листопада рішення про об'єднання проваджень таки ухвалили. Після цього обидва провадження далі розслідуватиме СБУ.

У будь-якому разі, не відповідати на питання "Хто замовив Катю Гандзюк" після оновлення підозр правоохоронцям стане складніше. Процесуально складніше.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее