Вхід

Кримський міст завалиться вже скоро, інженер волає про катастрофу: Мовчати аморально, трагедія близька

Рекомендовані Кримський міст завалиться вже скоро, інженер волає про катастрофу: Мовчати аморально, трагедія близька

Керченський міст в Криму скоро розвалиться, оскільки його опори були встановлені на глини низької щільності і на пористий мул.

Таку думку висловив ізраїльський інженер Елі Беленсон.

За його словами, він довгий час аналізував всі документи про хід будівництва моста, і як тільки про кричущі порушення оголошували в мережі, то раніше доступна інформація тут же зникала.

Експерт вважає, що саме геологія завадила нормальному результату, саме через невідповідності грунту для будівництва моста, його проект відкинула ще радянська експертиза.

 

«Зазвичай, серйозні інженерні конструкції, такі як залізничні мости, де передбачаються серйозні навантаження, прийнято спирати на тверді грунтові підстави. Для цього бурять або забивають спеціальні палі, які і спираються на ці самі тверді ґрунти. Якщо ми зіпрем масивну конструкцію на недостатньо тверду основу, окремі її частини або вся конструкція цілком можуть нерівномірно просісти, деформуватися і, в кінцевому результаті, зруйнуватися », – написав блогер.

За словами експерта, у випадку з залізничним мостом, неприпустиме просідання або деформація можуть привести через деякий час до катастрофи – мова буде йти про величезні економічні збитки і людські жертви.

«Радянські, а потім і російські ГОСТи, забороняли спирати подібні конструкції на що-небудь, крім твердого скельної основи … Навіть не на пісок. І не на глину. Але, як ми бачимо з наведених геологічних документів, на глибині, в яку, згідно з планами будівництва КМ повинні спиратися палі (до 58 метрів глибиною) ніякої скельної підстави не виявлено. Більш того, не виявлено там навіть піску. Але і цього мало – навіть глину там не виявили», – вказав експерт.

За його словами, верхні шари – це мул – пухкий і пористий, а потім йдуть піски і супіски різного ступеня щільності, кілька глинистих вкраплень, а нижній шар, на який, власне, і спирають палі моста – напівтверді глини.

«А тепер уявіть, що мова йде не просто про майже двадцятикілометровий залізничний міст, з величезними навантаженнями і величезною парусністю (шторму, хвилі, бічний вітер, поїзди), а мова йде також про сейсмічно небезпечну зону, де регулярно трапляються підземні поштовхи різної сили . Проектувальники нового моста запевняють, що досить забити палі на 58 метрів і все буде в порядку, але чи придатна ця напівтверда глина в якості підстави для опор? »- запитує Беленсон.

Раніше вимоги спирати палі на скельну підставу були прописані в Будівельних нормах і правилах, але пізніше вони дивним чином зникли з документа 17 червня 2017 року.

Він також вказав на інший кричущий нюанс, згідно з яким геологічну експертизу перед початком будівництва провели неякісно, ​​а з’ясувалося це, коли міст вже будували повним ходом.

«Проект Керченського / Кримського моста представляється мені потенційно небезпечним. Припускати таке і мовчати я вважаю аморальним. Якщо я десь помилився, то буду радий професійному і доказовому спростуванню. Буде набагато гірше, якщо в результаті експлуатації моста загинуть люди, а я буду знати, що я розумів, що таке може статися, але мовчав », – резюмував експерт.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее