Вхід

Україна не буде постачати воду у Крим: реакція Росії

Рекомендовані Україна не буде постачати воду у Крим: реакція Росії

Україна не буде поставляти воду на окупований Крим, заявив постійний представник президента в автономній республіці Крим Борис Бабін.

Чиновник вважає, що за таких умов поступове перетворення півострова на пустелю неминуче, повідомляє НВ.

При цьому, на думку Бабіна, в Криму вистачає води для забезпечення потреб населення. Утім, цього ресурсу недостатньо для забезпечення збройних сил Росії, хімічної промисловості, а також індустріального сільского господарства.

“Екологія - це захист природного середовища. Крим був жовтого кольору до того, поки Україна не дала воду Північно-Кримським каналом. Це штучна споруда, а не екологія, це народне господарство. Не слід підмінювати категорії”, - сказав Бабін.

На початку липня в населених пунктах східного та центрального Криму різко погіршилася ситуація з водозабезпеченням населення. У Сімферополі найближчим часом обмежать подачу води в мікрорайони Верхнє плато і Нижнє плато.

У Судаку подачу води скоротили до двох годин через добу. У червні в Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху в Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Радянському районах.

Росіяни хочуть ліквідувати дефіцит

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив Мінприроди Росії розробити програму ліквідації дефіциту води в Криму. При цьому вирішувати цю проблему російський уряд має намір із залученням Міноборони. Медведєв також доручив окупаційній кримській владі до вересня розробити заходи для стимулювання розвитку агропромислового комплексу півострова.

Утім, з точки зору екології, припинення меліорації призведе до відновлення природного середовища у Криму, вважає еколог Олексій Василюк. За його словами, до 50-х років у північному Криму існувала так звана природна зона сухостеп, Крим там по суті був пустелею.

“Крим стане степами. Якщо у подальшому територію можна буде використовувати, як пасовища, то це добре після такої нещадної експлуатації, яка була”, - зауважив еколог.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Як відомо, Північно-Кримський канал починається з Каховського водосховища поблизу Нової Каховки і тече на південь у Причорноморську низовину і Перекопський перешийок до Криму. Будівництво каналу планувалося ще у середині 19 століття. Утім, зрошувальні системи почали зводити лише у 1957 році.

Відкриття першої черги відбулося у 1963 році. Червону стрічку перерізав Микита Хрущов. Спершу вода самоплином почала транспортуватися до Красноперекопська, пізніше у 1965 році - до Джанкоя, 1971 року за допомогою насосних станцій - до Керчі. Будівництво було завершено у 1975 році і здане згодом у експлуатацію станційного водосховища.

Вже перша черга каналу збільшила учетверо зрошувальні площі Кримської області УРСР. Було започатковано риборозведення, закладені садки та виноградники. Врожайність зернових зросла у 5 разів. У 1990 році виробництво зерна і м'яса у порівнянні із 1963 роком збільшилося у 2 рази, молока - у 3, фруктів - у 5.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее