Вхід

Під Києвом побили активіста, який бореться проти забудови парку у Вишневому

Рекомендовані Під Києвом побили активіста, який бореться проти забудови парку у Вишневому

Сьогодні зранку в місті Вишневому під Києвом побили активіста Ігоря Гришачова, який виступає проти незаконної забудови зеленої зони по вул. Святошинській.

Про це Центру інформації про права людини повідомив адвокат Роман Титикало.

За його словами, на активіста напали близько 7-ї ранку, коли він йшов на щоденне тренування до спортзалу в житловому комплексі "Акварелі"

На підході до спортзалу несподівано підбігли двоє чоловіків та почали бити Ігоря. Припинили бити лише тоді, коли почали кричати люди.

Роман Титикало повідомив, що територію парку в 10 га по вул. Святошинській, яка за Генпланом міста належить до зеленої зони, з 2015 року намагається забудувати ТОВ "Євро 2000". При цьому, за словами адвоката, це підприємство не має законних документів, які б дозволяли забудову.

"Рішення міської ради про відведення землі ніхто не бачив, договір оренди теж, але будівництво триває, а влада бездіє. Громада почала протидіяти цій забудові, проводить акції та пікети, подає судові позови проти забудови", – зазначив він.

Адвокат вважає, що Ігоря Гришачова побили через його громадянську активність із протидії забудові зеленої зони. Адже він не лише бере участь у всіх акціях, а й подав власний позов. І саме цей позов проти забудови є найбільш перспективним, оскільки Ігор живе поруч із парком і його права порушені безпосередньо.

Сам активіст також вважає мотивом побиття його боротьбу проти забудови.

"У мене немає інших конфліктів, крім яскраво вираженого конфлікту із забудовником та охороною цього об’єкту. Ми отримували погрози, коли ми зупиняли рух техніки на будівництво, після того, як була прийнята ухвала суду про зупинку будівельних робіт. Представники "Азову" на камеру погрожували нам і побиттям, і зґвалтуванням жінок, щоб ми не приходили і не заважали будівництву", – розказав Ігор Гришачов у коментарі Центру інформації про права людини.

Він також повідомив, що в результаті побиття у нього розірвана верхня губа, численні гематоми на обличчі і голові, сильний забій пальця. Також є підозра на струс мозку та ушкодження нерву ока. Наразі на забите око він не бачить. Ці травми підтверджені лікарським оглядом та рентгенами. Висновки судово-медичної експертизи, за його словами, будуть не раніше п’ятниці.

Роман Титикало також розповів, що з приводу побиття потерпілий вже звернувся до поліції і заяву внесли до реєстру досудових звернень. У п’ятницю мають повідомити перші результати розслідування – опитування свідків, відео з камер спостереження.

Утім, на думку адвоката, поліція мало зацікавлена у розслідуванні нападу. Адже представники громади вже звертались до поліції і прокуратури з приводу незаконно отриманих документів фірмою забудовником. І поліція вже могла б вчинити низку дій, які б не дали можливості здійснювати забудову. Але вона бездіє, констатує адвокат.

Він додав, що це вже не перший випадок нападу на активістів, що протидіють незаконним забудовам у Києво-Святошинському районі Київської області. Минулого року намагались залякати і журналістку Валентину Аксьонову з Софіївської Борщагівки, журналістку, активістку Ірину Федорів з Ірпеня та інших активістів й громадських діячів. Їхні справи не розслідуються.

"У нас у Святошинському районі побиття активістів стає звичної і буденною справою, а бездіяльність правоохоронних органів стимулює злочинні дії з боку цього так званого бізнесу", – підсумував адвокат.

ТОВ "Євро 2000" керує Підхомутний Сергій Олександрович. Станом на 3 серпня 2018 році у підприємства 126 тисяч гривень статутного капіталу. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее