Вхід

Діаспора незадоволена реформами українського уряду

Рекомендовані Представники української діаспори чекають на зустріч з президентом України Петром Порошенком у Вашингтоні, 18 вересня 2014 року. Фото Shutterstock Представники української діаспори чекають на зустріч з президентом України Петром Порошенком у Вашингтоні, 18 вересня 2014 року.

Активіст української громади у Сполучених Штатах, співзасновник «Майдан Сан-Франциско» Микита Сафроненко братиме участь у форумі в Конгресі США, де виступить президент України Петро Порошенко. В ефірі «Голосу Америки» молодий представник діаспори сказав, що має свої запитання до президента. Насамперед він хотів би запитати, коли ж в Україні нарешті буде прозора і некорупційна система управління державою, передає Радіо Свобода.

«Тому що на сьогодні кожен американець і українці за кордоном розуміють, що там щось не так. Мають бути зміни, і ми закликаємо президента Порошенка максимально лобіювати ці зміни», – сказав представник української громади у США. Корінь проблеми, яка заважає почати і прискорити зміни в Україні, Микита Сафроненко вбачає у старій гвардії, «старих людях, які залишилися у владі з часів Януковича».

Треба знайти адекватних, нових, цілеспрямованих молодих лідерів із західною освітою, які могли б витягнути Україну з діри...

«Революція гідності була спрямована на те, щоб зламати цю систему і будувати нове українське проєвропейське майбутнє. Але, на жаль, сьогодні ми бачимо, що старі люди так само продовжують працювати у владі, тими ж самими методами. Я думаю, що просто треба знайти адекватних, нових, цілеспрямованих молодих лідерів із західною освітою, які могли б витягнути Україну з кризи, з діри, в якій вона зараз опинилася», – каже активіст.

Група українців з Бостона оприлюднила відкритий лист до керівництва Сполучених Штатів, просили передати його віце-президенту США Байдену під час його зустрічі з Порошенком. У листі закликають, щоби США тиснули на Україну фінансовими чи політичними методами, аби реформи були продовжені. Микита Сафроненко вважає, що головним завданням Сполучених Штатів є не тиск на уряд, а контроль за розподілом грошей, які виділяються на допомогу.

«Більше того, напевно завдання Сполучених Штатів – давати таку можливість українським громадським організаціям, щоб вони, у свою чергу, слідкували за урядом і за всіма подіями, які відбуваються. Тобто Сполучені Штати ніби дають свою певну «індульгенцію» для того, щоб відслідковувати всі ці процеси. Але, знову ж таки, ми бачимо, що в Україні з громадськими організаціями теж дуже непроста ситуація», – сказав активіст діаспори і навів у цьому контексті приклад з нещодавньою відставкою заступника генпрокурора Давіда Сакварелідзе. За словами Микити Сафроненка, йому важко передбачити, що США можуть вплинути на процеси в Україні ще більше, «тому що довірених осіб США в Україні просто усувають від виконання обов’язків».

Представник діаспори розповів також про те, що за останні роки значно зросла активність молоді в українській громаді США, які прагнуть допомогти Україні.

«Люди, яким зараз 20-25-30 років, почали йти до конгресменів, вони почали активно діяти. Вони вже мають якісь статки і хочуть допомогти Україні. Але не завжди з боку України є намагання щось дати цим людям, сказати, що ви можете повертатися, ви можете працювати в Україні. Натомість люди з України їдуть в Кремнієву долину, починають шукати себе там», – зауважив Микита Сафроненко. Принагідно він визнав за доречне запитати також у президента Порошенка про розвиток ІТ-індустрії в Україні: «Ми знаємо, що Україна номер один у світі з ІТ-аутсорсінгу, але потрібне також якесь фінансування і підтримка з боку держави», – сказав представник української громади у США.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее