Вхід

З 30 квітня Україна не нестиме жодної відповідальності перед постраждалими в зоні АТО - правозахисники

Рекомендовані З 30 квітня Україна не нестиме жодної відповідальності перед постраждалими в зоні АТО - правозахисники

Цього дня набирає чинності закон про реінтеграцію Донбасу, згідно з яким вся матеріальна відповідальність за збитки, нанесені цивільним на Донбасі, покладається на Росію. 

З 30 квітня Україна не нестиме жодної матеріальної відповідальності перед постраждалими цивільними в зоні проведення антитерористичної операції.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції заявив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Він пояснив, що згідно з нормами закону, вся відповідальність, всі компенсації за шкоду, нанесену війною, має заплатити Росія, а Україна не платитиме жодних компенсацій.

Стратегічно це цілком правильно, але на практиці реалізація цієї норми призведе до того, що українська держава практично відмовиться від надання допомоги тим цивільним, які постраждали від цієї війни”, - сказав він.

Захаров підкреслив, що йдеться про велику кількість людей, яких цей закон дискримінує. Зокрема, нагадав він, у зоні конфлікту вже загинули 2,8 тис. цивільних по обидві сторони лінії розмежування.

Їхні родини мають отримати компенсації. Це неповнолітні діти загиблих, особи літнього віку, які втратили годувальників. Також цей закон зачіпає інтереси близько 9 тис. поранених, родин 1,3 тис. зниклих безвісти”, - зазначив правозахисник.

Він додав, що всім цим людям і на сьогодні не передбачено жодної компенсації, а в подальшому, коли цей закон набере чинності, таких компенсацій не можна буде добитися і через суд, оскільки закон каже, що всі компенсації має виплачувати Російська Федерація.

Захаров вважає, що громадські організації та власне громадськість мають тиснути на державу, щоби змінити ситуацію.

Безперечно, Росія має заплатити, але люди потребують допомоги вже сьогодні”, - підсумував правозахисник. 

Верховна Рада 18 січня ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Серед іншого, законом передбачено, що АТО може бути завершено у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або із початком здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, передбачених цим законом.

22 лютого начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що АТО буде завершена, на Донбасі проводитиметься операція Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво. Також у Генштабі ЗСУ заявляли, що АТО на Донбасі може тривати й під час операції Об'єднаних сил - ці заходи не виключають один одного.

Президент призначив на посаду командувача Об’єднаних сил заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

27 березня Наєв заявив, що АТО триватиме до виходу указу президента про оголошення початку операції Об’єднаних сил.

13 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що антитерористична операція буде змінена на операцію Об'єднаних сил на Донбасі 30 квітня.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее