Вхід

Водіїв вразили “якістю” бензину в Україні

Рекомендовані Водіїв вразили “якістю” бензину в Україні

З початку року Україна живе без стандарту Євро 4 – відповідне рішення записано в Технічному регламенті до автомобільних бензинів і дизельного палива, який Кабмін затвердив ще 1 серпня 2013-го. Тепер все паливо має відповідати тільки Евро5, що має позитивно позначатися і на ресурсі автомобілів, і на екології.

Безумовно, раніше багато мережевих АЗС і так продавали Євро 5, але тепер вимоги Євро 4 – вже поза законом, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на avtovod.org.ua.

В Інституті споживчих експертиз, яка постійно моніторить якість палива в Україні, вирішили перевірити, чи не порушують закон на АЗС, адже палива Євро 4 на заправках було дуже багато.

Як виявилося, багато продавців палива просто ігнорують нові вимоги, і продовжують торгувати бензином, що не відповідає регламенту.

Випробуванню піддали найбільш популярний 95-й бензин як великих мереж, так і порівняно невеликих.

Проби були відправлені в сертифіковану лабораторію, де їх досліджували на відповідність нормативам профільного ДСТУ 7687:2015 (бензин А-95-Евро5). Зразки були перевірені за “європейськими” параметрами – октанове число, вміст сірки і об’ємна частка бензолу.

Результати, м’яко кажучи, не порадували – три зразки виявилися зовсім не кондиційним, і ще три на межі вильоту з нормативів.

Насамперед був перевірений найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число, яке характеризує стійкість палива до детонації – передчасного згорання бензину в камері згоряння. Детонація шкідлива для мотора не тільки підвищеною витратою палива і зниженням потужності, але і передчасним зносом двигуна через зайві навантаження.

Октанове число вимірювали по моторному методу. Згідно з ним, норматив встановлений на рівні не нижче 85,0 одиниць. Всі зразки вклалися в норматив, а деякі і продемонстрували “запас міцності”. Найбільшим він виявився у мережі БРСМ-Нафта і ВОГ (86,4 одиниці). Практично не відстали і колеги з ОККО, КЛО та GLUSCO – 86 одиниць.

Далі експерти перевірили ще один найважливіший показник – вміст сірки. Якщо цієї шкідливої речовини в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забрудненню паливних форсунок і “смерті” каталізатора. До того ж стає “бруднішим” вихлоп і в повітря потрапляють дуже небезпечні оксиди. ДСТУ для А-95-Евро5 вимагає не більше 10 мг кг. І ось тут і почалися “сюрпризи”.

У трьох учасників виявилися порушення – харківські мережі НПЗ і Бренд Ойл продають бензин Євро 4 (16 і 22 мг/кг відповідно). Це не смертельно, але тим не менше. А “дев’яносто п’ятий” у київській мережі Імпульс ЛТД і зовсім виявився Євро 3 (60 мг/кг).

Для порівняння, у великих “брендових” мереж сірки практично не було – БРСМ-Нафта (4 мг/кг), КЛО та GLUSCO (по 5 і 6 мг/кг відповідно). Втім, є непогані результати і у локальних мереж LUXWEN, SunOil, Marhall, ZOG (7,8,5,6).

Ще один важливий параметр – вміст бензолу. Ця речовина здатна змивати масляну плівку, що призводить до підвищеного зносу циліндрів двигуна. ДСТУ нормує об’ємну частину вмісту бензолу на рівні не більше 1%. Вклалися усі, три виявилися “на межі” – Белл Ойл, Стеллс, Імпульс (1%). Найменше у проби, відібраної на АЗС GLUSCO – 0,56 відсотка.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее