Logo
Версія для друку

Коли і в яку сторону: українців попередили про перехід на літній час

Рекомендовані Коли і в яку сторону: українців попередили про перехід на літній час

Перехід з зимового на літній час в Україні відбудеться в 3 години ночі 25 березня (неділя) 2018 року. В ніч з суботи (24 березня) на неділю (25 березня) українці пересунуть стрілки годинника на годину вперед. Таким чином, в неділю, 25 березня, українцям доведеться спати на годину менше.

Варто зазначити, що перехід на сезонний час проводиться більш ніж в ста країнах світу. Останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина. Раніше вважалося, що Україна востаннє переведе годинники в 2012 році і залишиться у другому часовому поясі, але уряд не розглядав це питання.

У медиків існує ряд аргументів проти переходу на зимовий час, в першу чергу щодо негативного впливу на здоров'я людей і малої частки штучного освітлення в загальному енергоспоживанні. Тому сезонне переведення годинників в деяких країнах скасовано.

Літній час – час, що вводиться на літній період; годинники при цьому переводять навесні, на 1 годину вперед щодо стандартного часу, що діє на даній території в зимовий період. Восени годинник переводять назад на стандартну годину, що в країнах, де переводять годинник, має назву «зимовий» час. У більшості країн, які застосовують літній час, переведення годинників проводиться в ніч із суботи на неділю.

Літній час застосовується у багатьох країнах з метою більш раціонального використання світлого часу доби і економії електроенергії на освітлення. Критики літнього часу говорять про негативний вплив переведення годинників на здоров'я людей і вказують на те, що економічна користь літнього часу не доведена.

Мало хто знає, але ідея переходу на літній час вперше була озвучена знаменитим американським політиком, ученим і винахідником Бенджаміном Франкліном під час його перебування на посаді американського посла в Парижі у квітні 1784 року, в есе під назвою "Економічний проект". Слід зазначити, що ідею Франкліна тоді не прийняли – до неї повернулися тільки через 100 років.

2012-2015 © Газета "Вгору". Всі права захищені. Використання матеріалів газети «Вгору» схвалюється, посилання та гіперпосилання на наше видання ОБОВ'ЯЗКОВЕ