Вхід

Що робити, якщо викрали номерні знаки

Рекомендовані Що робити, якщо викрали номерні знаки

Крадіжка номерних знаків – популярний нині вид «заробітку» серед злочинців. Втім, вигоду від такого виду діяльності отримують не тільки вони.

Викрасти номерні знаки і залишити водієві записку з номером телефону і вимогою про умови повернення номерів – популярний нині вид діяльності серед дрібних злодіїв. Такі дії можна кваліфікувати за частиною першою статті 185 Кримінального кодексу України, що передбачає обмеження волі на строк до трьох років, так і за статтею 189 того ж Кодексу, що передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.

Отже, виявивши крадіжку номерних знаків зі свого автомобіля, слід звернутись в полюцію. Звичайно на це доведеться витратити щонайменш півгодини власного часу, але маючи номер телефону злодіїв, поліцейські повинні спробувати їх знайти. Якщо їм це вдасться – на одного або декількох злочинців чекає покарання. А це вже суттєвий вклад в безпеку суспільства. Втім, шанси на швидку та успішну реакцію з боку поліції не дуже високі.

Один з найбільш ефективних і недорогих методів виходу з такої ситуації - самостійний пошук номерів. Найчастіше зловмисники ховають номерні знаки недалеко від місця злочину, щоб після отримання грошей від потерпілого повідомити йому місце схованки.

Якщо самостійні пошуки та діяльність поліції не призвели до бажаного результату, можна зателефонувати в будь-яку фірму, що займається виготовленням дублікатів автомобільних номерів. Вони попросять прислати їм фотографію або скан-копію техпаспорту, посвідчення водія, або паспорту. Виготовлення дублікатів та кур'єрська доставка по місту можуть зайняти декілька годин. Однак перш, ніж замовляти дублікати, подумайте: а що як за допомогою іншого автомобіля на ваших номерних знаках буде скоєно злочин? Тоді вам доведеться виправдовуватись перед правоохоронцями.

Варто відзначити, що для виготовлення польських, литовських або інших європейських номерних знаків ніяких документів відправляти не потрібно. Достатньо лише продиктувати по телефону букви та цифри втраченого номерного знаку. Ціна дублікатів номерів, незалежно від країни походження, складає 300 – 500 гривень. Втім, законність експлуатації транспортного засобу на дублікатах викликає сумніви. Та й вивести за кордон “для перезаїзду” таке авто вже неможливо.

В Сервісному центрі МВС зазначають, що у випадку втрати чи крадіжки номерних знаків необхідно звернутись в будь-який сервісний центр для їх поновлення. Для виконання процедури слід надати паспорт власника, ідентифікаційний код, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також сам автомобіль.

При цьому замінять не лише техпаспорт, але й нададуть нові номерні знаки. Втрачені номери з цього часу будуть недійсними. А значить, що на іншому транспортному засобі вони будуть їзити, що називається. “до найближчого патруля”. Процедура займає 2-3 години і коштує 520 гривень. Але слід пам’ятати, що їзда без номерних знаків карається штрафом і щоб його уникнути, співробітники сервісного центру радять приезти автомобіль на евакуаторі.

Слід зазначити, що попри всі незручності, йти на умови викрадачів не варто, адже заплативши злочинцям один раз, ви створите стимул для їх подальшої протиправної діяльності. Погодьтесь, що викуповувати власні номери кілька разів на місяць - не дуже приваблива перспектива.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее