Вхід

Обшук у "агента Катерини", "латиноамериканський карнавал" і заяви в Раді. Як розвивається конфлікт НАБУ з Генпрокуратурою та СБУ

Рекомендовані Обшук у "агента Катерини", "латиноамериканський карнавал" і заяви в Раді. Як розвивається конфлікт НАБУ з Генпрокуратурою та СБУ

Після зриву 29 листопада 2017 року спецоперації НАБУ активні слідчі дії тепер проводять щодо його співробітників, а генпрокурор Луценко озвучує безліч звинувачень проти Бюро з трибуни Ради.

Таємних агентів НАБУ звинувачують в тому, що вони отримали роботу і доступ до держтаємниці в обхід конкурсу і діяли під час своєї роботи незаконними методами і за допомогою нелегального обладнання, доставленого в країну контрабандою.

У той же час, в НАБУ розцінюють ситуацію як свідому диверсію, сплановану і реалізовану за участю СБУ і Генпрокуратури.

НВ розповідає, як розвивається конфлікт між відомствами після затримання агента НАБУ, якого звинувачують в провокації хабара, і публікації фрагментів його переговорів з чиновником Держміграційної служби Діною Пімаховою.

Реальна ціль спецоперації НАБУ в Держміграційній службі

Увечері 30 листопада, вже після переговорів директора НАБУ Артема Ситника і глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з Юрієм Луценком, прес-секретар НАБУ Дарина Манжура заявила ЗМІ, що в Бюро вважають затримання їх агента свідомою диверсією, спланованою і реалізованою за участю СБУ і прокуратури.

За її словами, перший заступник голови міграційної служби Діна Пімахова була ключовим об'єктом спецоперації.

"Метою операції було розкриття великого злочинного угруповання і виявлення всіх учасників схеми", - повідомила Манжура.

Вона додала, що, за станом на ранок 30 листопада, не було зв'язку з сімома оперативними працівниками НАБУ, і їх місцезнаходження досі невідомо, але відомо, що з ними все в порядку. За непідтвердженою інформацією, вони були на місці проведення обшуку, в той час як за офіційною інформацією НАБУ, там знаходилась лише одна людина.

Обшук у "агента Катерини"

1 грудня 2017 року Генпрокуратура провела обшук у агента НАБУ Катерини Сікорської у справі про пропозицію хабара іншим агентом чиновниці Державної міграційної служби. Спочатку ЗМІ про це повідомила прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

За словами самого Луценка "агент Катерина" фігурувала в "бурштиновій справі" Розенблата-Полякова, а потім консультувала іншого агента НАБУ – Сергія Тітенкова, або Боярського, – який нібито пропонував хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій.

О 13:56 1 грудня Сарган на своїй сторінці в Facebook повідомила, що під час обшуку у агента НАБУ Катерини Сікорської Генпрокуратура вилучила документи з грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об'єктів зацікавленості НАБУ і матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій, "які оброблялися за відсутності у агента Катерини допуску до держтаємниці".

Також особливу увагу ГПУ привернуло приватне життя агента Катерини.

"Їй і близьким членам її сім'ї на праві власності належать три приватні будинки в елітному селищі Козин, престижні автомобілі Maserati, Lexus і два Porsche Cayenne, придбані останнім часом", - зазначила Сарган.

У повідомленні прес-секретаря Луценка кажуть, що Сергій Тітенков входив до складу "організованої групи осіб", сформованої у вигляді "таємного підрозділу" під керівництвом колишнього співробітника МВС України та з відома керівників антикорупційного бюро.

"Метою діяльності організованої групи було штучне створення умов для одержання неправомірної вигоди посадовими особами, їх незаконне притягнення до кримінальної відповідальності і дискредитація, а також подальше позитивне висвітлення результатів і досягнень НАБУ по боротьбі з корупцією", - заявила Сарган.

За її словами, до складу цієї групи входили колишні правоохоронці "з відповідними моральними якостями, які б сприяли їх участі в протиправних акціях з провокації підкупу".

Сарган повідомила, що одночасно із затриманням Тітенкова були проведені обшуки на конспіративній квартирі, в таємному офісі другого підрозділу Антикорупційного бюро і за місцем проживання одного з членів "таємного підрозділу" НАБУ.

Згідно з повідомленням, в таємному офісі НАБУ, який був розташований в одному з приватних будинків Києва, було вилучено велику кількість документів з грифом "секретно" і "цілком таємно", спеціальні технічні засоби для фіксації інформації та паспорти громадян іноземних держав.

"Результати слідчих дій СБУ і ГПУ, проведених обшуків свідчать про фактичне ігнорування керівництвом НАБУ законодавства в сфері дотримання державної таємниці", - йдеться в повідомленні Сарган.

У відповідь на відео, опубліковане раніше НАБУ, на якому Діна Пімахова розповідає агенту НАБУ щодо незаконної схеми отримання громадянства і озвучує суму в $30 тисяч, а також просить його поміняти гроші, які можуть бути хабаром, Генпрокуратура також опублікувала відео.

На ньому, зокрема, Діна Пімахова відмовляється допомагати якомусь іранцю з отриманням громадянства.

На відео також зафіксована частина розмови детектива НАБУ з Пімаховою, початок якої обірвано. В середині розмови він каже Пімаховій: "... один молдаванин піднімав питання, що може це робити, я до чого, і я так сприйняв, що тобі це може бути цікаво".

У відповідь вона заявляє "Мені це точно не цікаво, як мені може бути це цікаво?"

Відео, яке НАБУ опублікувало 30 листопада

Ця розмова на відео Генпрокуратури датована 10 квітня 2017 року, тоді як розмова Пімахової з агентом НАБУ з відео Бюро, в якому вона сама розповідає йому про незаконну схему отримання громадянства, датована 27 серпня 2017 року.

На відео Генпрокуратури також опубліковані переговори Сергія Тітенкова з Катериною Сікорською, про яких згадував під час брифінгу 30 листопада генпрокурор Луценко, і частина відео і фото обшуку в приватному будинку Сікорської в селі Козин.

Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу зазначив, що майно, яке знайшли під час обшуку будинку Катерини Сікорської, не належить їй.

"Але я розумію, наскільки приємно ГПУ було розкрити дані про Катерину", - додав він.

1 грудня Ситник також заявив, що під час проведення співробітниками Служби безпеки України обшуків у співробітників Національного антикорупційного бюро було пошкоджено особисті речі їх, а також їхніх родичів.

"У двох конспіративних приміщеннях НАБУ були проведені обшуки. Також були проведені численні обшуки як у співробітників НАБУ, так і у їх родичів. Ці обшуки супроводжувалися цинічною поведінкою співробітників СБУ, пошкодженням майна наших співробітників та їхніх близьких родичів", - сказав він.

Латиноамериканський карнавал від Порошенка

1 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко коментуючи конфлікт між Генпрокуратурою, СБУ і НАБУ під час виступу в Києві до Дня прокуратури, заявив, що цей конфлікт вийшов за рамки розумної конкуренції відомств.

"Шуму, крику і пір'я стільки, що часом нагадує якийсь латиноамериканський карнавал. Здавалося б, навіть смішно, якби не було так сумно", - сказав президент.

Порошенко зазначив, що Україна не зможе стати правовою державою, поки "мужі в погонах" забувають про свої обов'язки, так як суспільство вимагає боротьби з корупцією, а не війни компроматів.

"Я, як президент, точно разом з суспільством. Здорове суперництво, цивілізована конкуренція, чесне змагання вітають і президент, і суспільство", - зазначив він.

У той же час, президент вважає, що особливі надії в цій справі українці і влада покладають на прокуратуру.

"За вами залишається забезпечення належного рівня координації діяльності та взаємодії всіх реформованих і нових правоохоронних органів", - звернувся він до ГПУ.

У той же день глава НАБУ Артем Ситник заявив, що "ніякої міжвідомчої війни немає", а є "амбіції конкретних керівників окремих правоохоронних органів і держави зробити все, щоб зупинити те, що сталося зараз".

"Викликає подив позиція окремих керівників держави з приводу того, що відбувається. Застосовується якась термінологія - "пір'я летить, міжвідомча війна", - зазначив він.

Директор Бюро підкреслив, що Україна наблизилася до створення Антикорупційного суду і фігуранти деяких справ Бюро почали побоюватися відповідальності.

За словами Ситника, хоча НАБУ "отримує велику порцію критики", насправді цей орган, нарешті, показав те, чого ніколи не було в Україні.

"І є дуже багато кримінальних проваджень, які є відповіддю на висловлювання всіх критиканів і так званих експертів, які постійно виступають на каналах, підконтрольних окремим фігурантам по нашим виробництвам", - додав він.

Ситник: СБУ зірвала всі операції агентів Бюро під прикриттям, але агентурна мережа не постраждала

1 грудня директор НАБУ Артем Ситник повідомив ЗМІ, що СБУ зірвала всі спецоперації агентів Бюро під прикриттям.

За його словами, зрив операції НАБУ по боротьбі з корупцією в Державній міграційній службі був метою СБУ і Генеральної прокуратури.

"Можливо, хтось мститься за якісь кримінальні переслідування, або просто поставлена задача першими керівниками держави зруйнувати Антикорупційне бюро ... Якщо хтось думає, що ми не володіємо інформацією про конспіративні приміщення інших правоохоронних органів, то співробітники цих органів глибоко помиляються", - сказав Ситник.

 

Він також зазначив, що у справі про корупцію в Державній міграційній службі Діна Пімахова була головним об'єктом розслідування. Однак через витік інформації, можливість довести розслідування до кінця втрачена, додав він.

Ситник підкреслив, що метою СБУ був зрив усіх операцій агентів під прикриттям і отримання інформації про агентів.

За його словами, зараз всі операції агентів НАБУ під прикриттям припинені, але агентурна мережа НАБУ не викрита.

В ефірі ТСН Ситник також заявив, що, на його думку, "Служба безпеки трохи використовувала Генеральну прокуратуру".

Він додав, що відсутність коментарів на підтримку НАБУ з боку Юрія Луценка та Петра Порошенка правоохоронець назвав логічною, адже ГПУ і СБУ підконтрольні президенту. Ситник підкреслив, що жоден співробітник Бюро не був затриманий, так як їх дії були обгрунтовані і мотивовані.

"Тому зараз це спроби зберегти обличчя з боку СБУ та ГПУ", - вважає глава НАБУ.

Луценко: всі агенти НАБУ під прикриттям поза законом, участь ФБР в спецоперації Бюро незаконна

3 грудня генпрокурор назвав агентів НАБУ, які працюють під прикриттям, "нелегальним угрупованням" і знову підкреслив, що вони були набрані з порушенням закону.

"Закон вимагає, щоб усіх, усіх до єдиного співробітників НАБУ набирати на відкритому конкурсі. Але десятки агентів, в тому числі ті двоє, які були зафіксовані на конспіративній квартирі, обрані на якихось закритих процедурах, що порушує закон", - сказав він .

Ніхто з агентів НАБУ під прикриттям, впевнений Луценко, не допущений до державної таємниці, але в той же час їм надаються матеріали "прослушки" СБУ, що є кримінальним злочином.

Генпрокурор заявив, що агенти НАБУ під прикриттям використовують незареєстровану в Україні прослуховувальну техніку, яка завезена контрабандним шляхом.

Луценко також знову звинуватив їх у використанні незаконних методів провокацій.

"Весь апарат агентів на сьогоднішній день поза законом, тому керівник агентства, який особисто почав такий відбір агентів, допуск їх до держтаємниці, надання їм особливо таємних документів, повинен приймати рішення для себе", - підкреслив генпрокурор.

Луценко також розкритикував директора НАБУ Ситника за заяви про те, що в спецоперації відомства брали участь співробітники Федерального бюро розслідувань (ФБР).

"Як мені повідомили, у вашій студії Артем Сергійович Ситник сказав, що це була спільна операція НАБУ і ФБР, якщо він це заявив, то виникає взагалі питання, хто дозволив операцію іноземній спецслужбі на території України. Спільна операція, як він формулює, - це абсолютно незаконна дія без відповідних законних процедур", - заявив генпрокурор.

4 грудня в НАБУ заявили, що генпрокурор намагається скомпрометувати незалежність Бюро.

"Заяви генерального прокурора України про нібито незаконність роботи окремих підрозділів Національного бюро не відповідають дійсності, а іноді і суперечать здоровому глузду", - йдеться в заяві.

У Бюро запевнили, що українське законодателство дозволяє залучати гласних і негласних, штатних і позаштатних працівників, які можуть мати доступ до інформації, що становить державну таємницю.

У НАБУ додали, що Генпрокуратура і СБУ, розголошуючи відомості про негласних співробітників НАБУ, свідомо піддали агентів небезпеці і зірвали кілька спецоперацій під прикриттям.

Також в Бюро спростували інформацію Луценка про те, що агенти використовують контрабандну і нелегальну техніку для прослуховування.

"Вважаємо неприпустимою ситуацію, коли генеральний прокурор свідомо вводить суспільство в оману, повідомляючи неправдиві факти і пропонуючи" довільні "трактування законодавства. Таким чином він фактично дає" зелене світло "подальшій атаці на новостворені антикорупційні органи", - стверджують в Бюро.

5 грудня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час Глобального форуму з повернення активів в Вашингтоні заявив, що співпраця українських антикорупційних органів з ФБР відповідає нормам законодавства України та США і міжнародному праву.

 

За його словами, меморандуми про співпрацю України підписувала не тільки з ФБР, а також з антикорупційним директоратом Румунії, з Центральним антикорупційним бюро Польщі і рядом інших антикорупційних органів по всьому світу.

"Питання не в тому, є чи ні співробітництво, це вважається здоровим явищем... Наскільки я знаю, як прокурор, який здійснював нагляд за цими справами, діяльність ФБР зводилася до консультування та, власне, до тих дій, які проводили вони в рамках меморандуму", - сказав Холодницький.

У свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що "було дуже неприємно, коли нашим колегам з ФБР просто на рівному місці кинули камінь".

 "Я думаю, що вони відреагують - з сухим роз'ясненням того, що сталося, яка форма нашої співпраці і що ця співпраця повністю відповідає вимогам як законодавства США і України, так і міжнародному законодавству", - додав він.

Ситник також назвав заяву генпрокурора "істеричною" і нагадав, що в "янтарний справі" співпрацю НАБУ з ФБР Луценко схвалював.

Допит двох агентів НАБУ

4 грудня прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив, що на допит в це відомство викликані агенти НАБУ Катерина Сікорська та Сергій Тітенков.

За словами Лисенка, Сікорський і Тітенкова розпитають про спецоперацію НАБУ, в якій вони фігурували.

Зокрема, слідчі повинні з'ясувати, як агенти НАБУ були призначені на посади, якщо вони не проходили відкритий конкурс, чи є у них допуски до держтаємниці і чи законно вони використовували спецапаратуру, не зареєстровану в СБУ.

Лисенко додав, що їм буде поставлено питання про "операцію щодо провокування хабара" представнику ДМС і те, чому вони не надали свої декларації про доходи, що є обов'язковою для них процедурою.

Підозра ще двом агентам НАБУ, крім Тітенкова

5 грудня НАБУ повідомило про підозру ще двом агентам НАБУ, крім затриманого 30 листопада Сергія Тітенкова, якому повідомили про підозру ще 30 листопада.

"ГПУ інкримінує працівникам НАБУ злочини, передбачені двома статтями Кримінального кодексу України: надання неправомірної вигоди посадовій особі (ст. 369) і провокація підкупу (ст. 370)", - повідомили в Бюро.

НАБУ розцінило дії Генпрокуратури як "незаконний тиск" на працівників Бюро.

Реакція США та ЕС

4 грудня посол США в Україні Марі Йованович заявила ЗМІ, що Вашингтон продовжить надавати підтримку НАБУ і САП.

Вашингтон продолжает поддерживать НАБУ и САП - Мари Йованович / Фото: US Embassy Kyiv Ukraine/Flickr

Вашингтон продовжує підтримувати НАБУ та САП - Марі Йованович / Фото: US Embassy Kyiv Ukraine/Flickr

 

Вона підкреслила, що боротьба з корупцією, це - найважливіший виклик, що стоїть перед українським урядом, і перед усім українським народом.

"Ми пишаємося тим, що надали підтримку в процесі створення цих антикорупційних органів (НАБУ і САП - ред.) І ми продовжимо допомагати їм...", - сказала вона.

Йованович зазначила, що зараз близько 100 справ, що розслідуються антикорупційними органами, практично припинені на судовому рівні.

Також посол нагадала про необхідність заснувати незалежний Антикорупційний суд, який повинен вирішувати, чи дійсно доведена вина людини.

У свою чергу, Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) 5 грудня жорстко розкритикувала відомство Юрія Луценка. Брюссель зробив висновок, що ГПУ спеціально підриває здатності детективів НАБУ в боротьбі з корупцією.

"Публічне розкриття розслідування корупції Генеральною прокуратурою значно послаблює здатність Національного антикорупційного бюро України ефективно проводити розслідування і підриває довіру громадськості до ефективної боротьби з корупцією", - сказано в листі за підписом Майї Косьянчич.

Європейські дипломати нагадали, що українська влада повинна активізувати свої зусилля по "забезпеченню незалежності, оперативного потенціалу та повної ефективності" антикорупційних інституцій.

Що Луценко розповів Раді про НАБУ

Генпрокурор Луценко, який, на відміну від Ситника і Холодницького, не поїхав на Глобальний форум по поверненню активів в Вашингтон, 5 і 6 грудня виступав в Раді де, крім ситуації з Саакашвілі, в центрі його заяв виявилося НАБУ.

5 грудня він звинуватив прес-службу НАБУ в тому що вона "запустила міф" про "війну" між Генпрокуратурою і Бюро, який не відповідає дійсності.

Луценко запевнив, що робив і буде робити все для ефективної роботи правоохоронних органів у протистоянні корупції і злочинності.

"Я вважаю, що продовження практики НАБУ першими" відкривати вогонь" по дискредитації на будь-кого, хто сміє ставити питання про законність діяльності цієї структури, потрібно припинити", - додав генпрокурор.

За його словами, з 50 виробництв, які за цей рік НАБУ передало до суду, 20 справ - за матеріалами Генпрокуратури і СБУ.

Повне відео виступу в Раді 6 грудня глави СБУ Василя Грицака і генпрокурора Луценко

 "Тільки це показує, що ми працюємо разом там, де закон дозволяє йти разом вперед", - додав Луценко.

Генпрокурор також закликав Раду викликати для звіту Холодницього і Ситника з Вашингтона.

"Прошу спікера направити телеграму керівництву НАБУ і САП, які знаходяться в Вашингтоні і виконують важливу державну місію - я не зміг поїхати відзвітувати про найбільшу за 100 років спецконфіскацію, - але думаю, що НАБУ за два дні вже змогло відзвітувати про повернення до бюджету 26 тисяч гривень. і може повернутися до Києва, встати на трибуну ВР і дати звіт про законність або незаконність певних дій", - сказав він.

Генпрокурор також звинуватив директора НАБУ в тому, що він не визнає "ні повноважень керівника САП, ні авторитету генпрокурора" і заявив що "один орган став новоявленим ЧК".

6 грудня Ситник і Холодницький заявили журналістам, що не мають наміру на прохання генерального прокурора Юрія Луценка переривати свій візит до Вашингтона.

"У мене на середу і четвер заздалегідь заплановані дуже важливі зустрічі з керівництвом ряду правоохоронних та державних органів США. Серед них - керівництво ФБР, Державного департаменту, є зустріч з керівником Світового банку. Тому виконувати спонтанні примхи генпрокурора не збираюся, але, звичайно, буду дивитися по ситуації і при необхідності буду робити все, щоб швидше повернутися в Україну", - заявив Ситник.

Холодницький також пояснив, що у нього вже призначений ряд важливих зустрічей, які "готувалися місяцями" і він пробуде в Вашингтоні до 12 грудня.

Ще більше звинувачень проти НАБУ Луценко озвучив в Раді 6 грудня.

Зокрема він заявив, що Артем Ситник, перебуваючи за кордоном, підбурює партнерів України проти ГПУ та правоохоронних органів України.

 

Луценко також закликав нардепів вказати в законі, що регулює діяльність НАБУ, що всі співробітники НАБУ, крім негласних штатних співробітників, набираються на відкритому конкурсі.

Крім того, Генпрокурор звернувся до НАБУ з вимогами зареєструвати в СБУ все прослуховуючі пристрої, які після такої реєстрації Бюро зможе законно використовувати.

Відповідаючи на питання про незаконне прослуховування народних депутатів Антикорупційним бюро, Луценко заявив, що НАБУ незаконно знімало інформацію з близько сотні телефонів.

"Суд дозволив зняти інформацію з 17 абонентів, а зняло (НАБУ - ред.) із 114. Хто ці люди? Це охорона президента воюючої країни, народні депутати, судді, інші чиновники", - сказав генпрокурор, відзначивши, що говорив про це з Ситником і той підтвердив, що це правда.

Луценко додав, що на його зауваження НАБУ не відреагувало.

"Різниця між прослуховуванням і зняттям інформації велика. Знімати інформацію про те, що говорить, за запитом НАБУ, про текст розмови, згідно із законом може і робить СБУ. ... НАБУ ж самостійно знімає інформацію з мобільних терміналів про те, з ким говорив абонент, і де перебувала трубка (локація) в той чи інший момент. Зняття такої інформації без рішення суду є порушенням, яке карається так само, як незаконне прослуховування", - заявив генпрокурор.

Під час виступу в Раді Луценко закликав призначити аудит НАБУ, так як боротьба зі злочинами незаконними методами "рано чи пізно призведе до створення ЧК".

На деякі звинувачення генпрокурора НАБУ відповіло ще 5 грудня, зазначивши, зокрема, недостовірність заяв Луценка про те, що НАБУ повернуло до держбюджету лише 26 тисяч гривень і саме розсекретило "агента Катерину".

Що заявив в Раді глава СБУ Василь Грицак

Під час виступу в Раді глава СБУ Василь Грицак заявив, що його відомство нормально співпрацює з усіма суб'єктами оперативно-розшукової діяльності, в тому числі з НАБУ.

Виступ Грицака починається після 1 хвилини 33 секунди

 

Він озвучив офіційну версію СБУ про інцидент із затриманням агента НАБУ і звинуваченням його в провокації хабара.

"В цілому ж я переконаний, що і НАБУ і інші нові органи мають право на життя. Ми будемо робити все, щоб співпрацювати далі разом", - запевнив також Грицак.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее