Вхід

MKU

«Нова Конституція зі старими прогалинами»

Проект закону про внесення змін до Конституції України, у частині «Правосуддя», прописаний не досконало

«Складається враження, що Конституційна комісія не дійшла згоди у багатьох питаннях, — коментує правозахисниця Ірина Думич, — Наприклад, як буде працювати прокуратура, що буде з суддівським корпусом». Занепокоєння у експертів викликає і нова норма, яка фактично встановлює монополію адвокатури Це у майбутньому може негативно відзначиться на захисті громадян. «Згідно з цією нормою в судді інтереси особи можуть  представляти лише адвокати, в той час як зараз кожен громадянин може прийти в суд і захищати свої соціальні, трудові, цивільні права, окрім кримінальних», — розповіла Ірина Думич.

Ірина Думич: Я спробую пояснити, чому кожному громадянину важливо розуміти, якою буде його Конституція. Перше, що я хотіла б відмітити — це те, що проект конституції, в частині «Правосуддя» який нещодавно надійшов до Конституційного суду є справді кращим, ніж те, що є зараз. Зокрема пропонуються такі позитивні зміни, як незалежність суддів від президента. Від Верховної Ради. Створюється незалежна рада суддів, яка буде мати певні повноваження в майбутньому. Є ряд важливих зрушень і ряд таких норм, які є важливі, але вони не прописані так, як це мало б бути.

Я зупинюся на кількох пунктах. Першим недоліком є те, що багато питань не прописано в Конституції. Складається враження, що конституційна комісія не дійшла згоди в якихось питаннях, як буде працювати прокуратура, що буде з суддівським корпусом зараз.

Катерина Луцька: А чому взагалі точаться такі суперечки? Ось ми маємо висновок Венеціанської комісії, який був ще в жовтні. І знов завжди незадоволені експерти, які шукають ці «міни». Чому це відбувається?

Ірина Думич: На мій погляд, це проблема підготовки самої Конституції. Якщо ми запитаємо пересічного громадянина, чи знає він щось про це, то він скаже, що ні. Дискусія не відбулася, як в громадському середовищі, експертному середовищі, так і серед громадян. Багато змін не проговорено. Цей процес підготовки саме в частині «Правосуддя» був доволі закритий, для громадськості зокрема.

Я дуже коротко скажу про кілька пунктів, на які важливо звернути увагу. Перший — визнання міжнародних судових установ, власне, що говорили про трибунал про малазійський боїнг. Справа в тому, що Конституція визначає, що Україна може визнати юрисдикцію міжнародного кримінального суду на підставі Римського статуту. Це постійно діючий суд, який розглядає воєнні злочини проти людяності. В ньому перебувають справи майдану і військових злочинів на території України за двома деклараціями, які Україна подала.

Галина Бабій: Ви хочете сказати, що в цих змінах поданих є небезпека, що рішення такого суду може бути невизнане в Україні?

Ірина Думич: Ми давно говорили про те, що таке положення може бути в Конституції. Але вона не маю стосуватися тільки міжнародного кримінального суду. Україна також має визнавати інші міжнародні суди. І такою можливості немає, ми обмежуємося виключно міжнародним кримінальним судом.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее