Вхід

MKU

Чому у Бразилії щороку вбивають сотні засуджених

Родичі ховають одного із 58 ув’язнених, які загинули під час тюремного бунту в місті Альтаміра у Бразилії. Фото Reuters Родичі ховають одного із 58 ув’язнених, які загинули під час тюремного бунту в місті Альтаміра у Бразилії.

Безглузда жорстокість бандитських формувань перетворила Бразилію на світового лідера за кількістю вбивств.

Криваві бійні тут відбуваються не лише на вулицях, але і в тюрмах, де щорічно від рук ув'язнених, а також їхніх наглядачів гинуть сотні людей, пише журнал НВ.

На початку жовтня 1992 року в одній із найбільших в'язниць Південної Америки - Карандіру у бразильському штаті Сан-Паулу стався найкривавіший тюремний бунт в історії країни. Тоді бійка між двома членами ворогуючих угруповань переросла у масові заворушення, а кинуті на придушення заколоту силовики розстріляли 111 в'язнів.

Через рік після трагедії вже в іншій в'язниці неподалік Карандіру восьмеро тих, що вижили в бійні ув'язнених, які вижили в бійні, домовилися про створення злочинного угруповання, яке повинно було стати не просто бандою, а свого роду профспілкою із захисту прав ув'язнених. Втім, основною спеціалізацією банди традиційно стали торгівля наркотиками, контрабанда зброї, сутенерство, вимагання, викрадення і вбивства. Так з'явився найбільший у Бразилії мафіозний клан - Перша столична команда (Primeiro Comando da Capital, PCC).

Сьогодні протистояння PCC і конкуруючої з нею Червоної команди (Comando Vermelho), а також інших більш дрібних банд, раз у раз виливається у вуличні перестрілки і криваві тюремні побоїща.

Остання кривава сутичка в тюрмі міста Альтаміра, штат Пара, вразила світ своєю жорстокістю. 29 липня 2019-го ув'язнені із близької до PCC Команди клас А (Comando Classе A) напали на співкамерників з Червоної команди, обезголовили півтора десятка людей, а інших замкнули в палаючому приміщенні. Сутичка тривала п'ять годин, і в ній загинули 58 людей.

За два місяці до того ще 55 ув'язнених втратили життя під час бунтів у чотирьох тюрмах сусіднього штату Амазонас.

Жителі Ріо-де-Жанейро вимагають захистити їх від вуличного насильства після того, як 9 серпня випадкова куля вбила їхнього земляка прямо на автобусній зупинці / Фото: Reuters

За підрахунками правозахисників, щороку у Бразилії гинуть сотні засуджених. Тим часом керівництво країни не надто залучене у проблеми пенітенціарної системи і готується посилити заходи з боротьби зі злочинністю.

«До них [злочинців] не можна ставитися як до нормальних людей», - переконаний Жаїр Болсонару, президент Бразилії, ультраправий політик і військовий у відставці. Обіцяючи «забити тюремні камери злочинцями», він просуває законодавство, яке звільнить поліцейських і простих бразильців від кримінального переслідування за вбивство членів бандформувань.

Втім, тюремні камери у Бразилії вже зараз забиті під зав'язку. За останні 10 років у 200-мільйонній країні із сумарною місткістю в'язниць на 368 тис. місць кількість ув'язнених зросла більше ніж в 1,5 разу і досягло 800 тис. Бразилія займає третє місце у світі за кількістю ув'язнених, поступаючись лише США і Китаю.

Розгул злочинності відбивається в рекордній кількості вбивств: щороку понад 60 тис. бразильців гинуть насильницькою смертю. Нерідко смерть підстерігає їх прямо на вулиці.

«Я можу просто прогулюватися по фавелі і втратити життя, як це вже трапилося з багатьма», - ділиться 42-річний музикант з Ріо-де-Жанейро, який виступає під псевдонімом Сагат Бі.

Саме так сталося з 18-річним студентом Габріелем Феррейрою Алвес. 9 серпня він чекав автобус на зупинці неподалік фавели Морро-до-Борел в Ріо, коли неподалік почалася перестрілка між поліцейськими і членами місцевого угрупування, внаслідок чого юнак отримав смертельне поранення в живіт. У той самий день десятки розгніваних жителів вийшли на вулиці Ріо, вимагаючи «миру і справедливості».

Поліцейський тримає на мушці учасника протесту у фавелы Морро-до-Борел / Фото: Reuters

На думку Сагата, бразильська поліція посилює насильство, вбиваючи замість того, щоб забезпечувати правопорядок. «У світі, де я живу, насильство породжує насильство», - констатує він.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее