Вхід

MKU

Киянин розповів, як став гідом в Амстердамі

Рекомендовані Киянин розповів, як став гідом в Амстердамі

В Амстердамі місця, які знають тільки місцеві, навряд чи залишилися. В місті дорогий громадський транспорт, дешевше їздити на велосипеді. На сім'ю на місяць потрібно 250 євро тільки на їжу.

Про це розповідає киянин Влад Войтушенко, який працює гідом по Амстердаму. У місто він переїхав в 90-х минулого століття, пишуть на ресурсі bit.ua.

"У Голландії, де з народження говорять голландською мовою, експату можна прожити й з англійською. By the way, по молодості мови вчаться просто. Здати мовний мінімум Nederlands, а він, звичайно, потрібен, якщо ви вирішите стати 100% -м громадянином Амстердама, абсолютно нескладно. Тим більше якщо ви оптиміст, - розповідає Влад, - До речі, про Амстердам. Він далеко не місто свобод. Я б навіть сказав, що це місто емпатичних людей. Вони знають, що таке несвобода, тому поважають право інших на щастя. Амстердам - ​​місто щастя. щастя бути самим собою і не брехати. Тут я почуваюсь комфортно".

Про ціни і покупки

Харчові продукти в Голландії абсолютно різноманітні - багато турецьких, марокканських, навіть польських магазинів. А що стосується більш дорогих магазинів, то це зазвичай еколавки, що останнім часом як грибів після дощу стало. Якщо немає виходу і треба економити, готуйтеся до того, що 250 євро на родину потягне тільки їжа. Кулька смачного морозива - близько євро, буханець хліба - теж.

В Амстердамі оренда житла дивно дорога, в Роттердамі - у два рази дешевше, і все тут поруч. Якщо ви без велосипеда - дорого заплатите за громадський транспорт, тому є стимул дружити з велосипедом, багато з яких, до речі, з електромотором. У поїздах та електричках не так тісно, ​​як в українських, але зайцем не проїдеш. На телефонний зв'язок і інтернет закладайте близько 50 євро.

Будні і робота

Я часто проводжу екскурсії по місту, займаюся фотографією, іноді знімаюся в кліпах. Ось, до речі, зараз почав роботу над книгою. Будні залежать від того, чим і як заробляються гроші, на кого ти працюєш. Якщо на себе, а це мій випадок, і якщо є мізки, що теж про мене, жити й вчитися в Нідерландах цікаво. Навчання в ВНЗ коштує зараз близько 12 тис. євро, хоча в 90-е було в шість разів дешевше.

Тут заведено заводити друзів на роботі, мати товариські взаємини. Правда, тут вам часто доведеться йти назустріч, не переходити межу; в голландської міській культурі почуття міри й є та межа, яку поважають. Мені здається, слово "риса" у голландців від слова "міра". Зовсім не секрет, що багато українців так не думають.

Свій чи чужий

Своїм відчути себе доведеться, інакше нічого тут не вийде. З іншого боку, який же ти чужий в Європі? У голландському укладі життя мене зараз не дивує нічого. Але, пам'ятаю, що на самому початку дивувала їх звичка завжди говорити правду.

Про гастрономію

Любов до хріну і хліба залишилася. Насіння лузати кинув. Полюбив суринамську кухню, вона тут майже національна, власне, вона являє собою мікс всього на світі, тому подобається.

Про відпочинок і місця

У гарну погоду на велосипеді до моря їжджу, щоб заходи споглядати, а в погану ходжу в музеї та книжки читаю. Фітнес люблю, але без фанатизму. Можу іноді на вечірку сходити, переконатися, що танцювати ще не розучився.

Мені подобається відвідувати місця, які нагадують інші міста. В Амстердамі місця, які знають тільки місцеві, навряд чи залишилися. Це як пошукати Невідомий канал. Бажаю вам успіху.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее