Вхід

США дали Росії два місяці — інакше вийдуть з ракетного договору

Держсекретар Майк Помпео оголосив про намір США ініціювати вихід із Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності (ДРМСД), оскільки Росія тривалий час його порушувала.

Про це він заявив у вівторок, 4 грудня, під час прес-конференції у Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

"З огляду на факти США сьогодні оголосили, що у зв’язку із порушенням Росією цієї угоди (ДРМСД) призупиняють власні зобов’язання у цьому зв’язку на термін 60 днів, якщо Росія не повернеться до повної відповідності договору шляхом, який піддається перевірці", - заявив державний секретар США.

На практиці це означає, що США надали Росії 60 діб з тим, щоб повернутися до виконання ДРМСД. Якщо Росія цього не зробить, через 60 діб США розпочнуть офіційний процес нотифікації (повідомлення) про вихід з ракетної угоди, який, за її умовами, триватиме 6 місяців. Відповідно, десь у серпні 2019 року, якщо Росія не змінить власну поведінку, цей договір, який був підписаний 8 грудня 1987 року генеральним секретарем ЦК КПРС Михаїлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом та відіграв роль у зниженні ядерної загрози для усього людства, може припинити своє існування.

За словами Помпео, приводом для такого рішення США стало тривале порушення Росією умов Договору та її спроби ввести в оману американців та їхніх європейських союзників.

"Російське порушення Договору не з’явилося протягом однієї ночі. Льотні випробування SSС-8 – крилатої ракети продовжувалися з середини 2000-х років, щоб визначити дальність, якої вона може сягати. Всі випробування були проведені з тим, щоб у радіус дії потрапила Європа. Об’єднаний комітет штабів у 2017 році доповів Конгресу, що Росія ввела в дію цю ракету, я цитую, "з метою чинити загрозу НАТО". Зараз Росія продовжує цю роботу і в 2018 році може оснастити кілька підрозділів SSС-8", - зауважив Помпео.

За його словами, на занепокоєння, яке США висловлювали на найвищому рівні, Росія відповідала "змістовно" у притаманній їй манері – спочатку заперечувала факт існування такої ракети, просила надати більше інформації, висувала зустрічні звинувачення.

"Протягом чотирьох років Росія випробовувала цю ракету і робила вигляд, що не знає, про що йде мова. Це продовжувалося навіть тоді, коли ми надали вичерпну інформацію щодо характеристик цієї ракети, поки Росія не оприлюднила назву цієї ракети у грудні 2017 року і остаточно визнала її існування. В цей момент Росія знову змінила свою історію, - з ракети, яка не існує, до ракети, яка не підпадає під дію угоди", - повідомив Помпео.

За його словами, таке "шахрайство" неможливо розглядати окремо від інших порушень Росії на міжнародній арені. Перелік таких дій Росіє є довгим. Грузія, Україна, Сирія, і зараз – Керченська протока – це лише кілька прикладів.

Помпео відкинув припущення, що такий крок США матиме негативний вплив на ядерну безпеку Європи. За його словами, США залишаються вірними власним зобов’язанням перед союзниками і зроблять все можливе, щоб захистити Європу, де "розміщені тисячі американських військових і де ще мільйони американців живуть і працюють". США тому й приймають таке рішення, тому що одноосібне дотримання Договору надає можливість Росії та іншим країнам, які не є учасницями ДРМСД, розробляти новітні системи озброєння на власний розсуд. На думку урядовця США, такі порушення мають свою ціну, і Росія повинна про це дізнатися.

"Америка є країною верховенства права. І ми виконуємо наші зобов’язання. Але якщо ми дозволимо іншим країнам шахрайство у виконанні цих угод, ми поставимо Америку під ризик і підірвемо нашу надійність. Якщо Росія повернеться до виконання власних обов’язків за угодою – ми будемо вітати такий її крок. 60 днів ми не будемо виробляти або застосувати будь-яких подібних систем, і подивимося, що трапиться. Ми сподіваємося, що вони (Росія) змінять курс, але поки немає жодних ознак, що вони це зроблять", - зауважив Помпео.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее