Вхід

MKU

Як отримати Європейську освіту: українка розповіла про навчання в Естонії

Рекомендовані Як отримати Європейську освіту: українка розповіла про навчання в Естонії

Ганна Зотова із Києва навчається на магістратурі Таллінського університету за програмою Estonian Studies. Про вступ та навчання в естонському вузі вона розповіла Gazeta.ua.

"Вперше я приїхала до Естонії у вересні 2016 року, як волонтер в рамках програми EVS ( European volunteer service ), - розповідає дівчина. - Потрапила до маленького міста на півдні країни - Тирва. Там працювала з людьми, у яких є певні розумові відхилення. Проект був розрахований на один рік. За цей час зустріла свого хлопця. Тож, коли термін поїздки закінчився, почала шукати способи, щоб залишитися. Загалом є кілька варіантів для отримання посвідок на проживання - робота, навчання та одруження. Про весілля мова не йшла, а посвідку на роботу дають лише, якщо отримуєш велику зарплату. Тому вирішила отримати другу вищу освіту".

За словами українки, для вступу достатньо відправити документи та пройти співбесіду по скайпу.

"Я подавалася на програму, де навчання ведеться англійською. Тому також потрібно було отримати сертифікат про те, що маю достатній рівень мови. Для цього в університеті складала екзамен IELTS, який коштував близько 200 євро. Пізніше дізналася, що зробити це в Україні, було б вдвічі дешевше. Також варто знати, що подача документів в університети Естонії платна. Суми відрізняються залежно від закладу. В першому я платила 50 євро, в другому - 80 євро. Якщо не поступите, гроші ніхто не повертає".

Ганна навчається на платній основі та віддає за навчання 830 євро у семестр. Але іноземці можуть написати заяву на отримання знижки.

"Давати чи ні знижку, зазвичай вирішують після перегляду оцінок. Я писала заяву одразу, як вступила. Мені пощастило і минулого року платила лише 50%, - каже Ганна Зотова. - Навчання проходить лише у четвер і п'ятницю. В інші дні працюю у магазині бурштину. Взагалі є обмеження для студентів - працювати не більше 20 годин на тиждень. Але в Естонії це більше як рекомендація і суворо не контролюється, на відміну від інших країн. Головне, щоб робота не перешкоджала навчанню".

Дозвіл на проживання видається на час навчання. У випадку Ганни - це два роки. Як і інші іноземці, які отримали вищу освіту та знайшли роботу в Естонії, вона матиме право отримати посвідку за спрощеними критеріями. Зокрема, не враховуватимуть розмір зарплатні.

"Подобається, що в Естонії немає бюрократії, паперових домашніх завдань. Всі роботи публікуються в електронному вигляді завдяки спеціальній системі. Там можна дізнатися та переглянути усі свої оцінки, побачити розклад. Якщо в Україні він фіксований і майже не змінюється упродовж семестру, то тут є перелік предметів, які потрібно обов'язково пройти за два роки. Головне, щоб у семестрі було 30 кредитів (навантаження студента упродовж навчання). У мене один предмет - 6 кредитів. Тобто у семестрі маю обрати 5 предметів".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее