Вхід

Коли в ЄС остаточно скасують переведення годинників

Рекомендовані Коли в ЄС остаточно скасують переведення годинників

З наступного року у Європейському Союзі можуть відмовитися від переведення годинників. З такою пропозицією виступили у Європейській комісії.

У відомстві наголосили, що сезонне переведення годинників буде скасоване у всьому Євросоюзі, проте країнам-членам надається вибір, за яким часом вони хочуть жити - зимовим чи літнім. Піти на такі міри вирішили після опитування жителів ЄС.

Що показало опитування

Улітку 2018 року в ЄС провели перше найбільше онлайн-опитування серед жителів об'єднання. У ньому взяли участь близько 4,5 млн людей, з яких 80% виступили за скасування переведення годинників на літній і зимовий час.

У свою чергу, Єврокомісія розробила план, який поступово буде скасовувати сезонне переведення. Щоб забезпечити плавний перехід, відомство дає державам-членам час до квітня наступного року. До цієї дати вони мають визначитися, зимовим чи літнім часом вони планують користуватися.

Передбачається, що сусідні країни ухвалять рішення скоординовано, аби забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку та уникнути ситуації, з якої деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годинників, а інші відмовляться від цієї практики.

Останній обов'язковий перехід на літній час у ЄС відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Після цього держави-члени, які захочуть назавжди повернутися до зимового часу, зможуть це зробити в останню неділю жовтня 2019 року. Після цієї дати у Євросоюзі сезонні переведення годинників скасують.

Чи є доцільним переведення часу в Україні

Пропозицію Європейської комісії повинні погодити у Європарламенті та Раді ЄС.

Переведення годинників започаткували на початку 20 століття, коли завдяки цьому економили електроенергію. Зараз від цієї практики можна відмовитись, заявив голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

У країнах Європейського Союзу відсутня енергетична криза, і вони сконцетрувалися на зручності життя властних громадян, додав Кушнірук.

“До 60-х років у Радянському Союзі це було дуже суттєвим показником витрат на електроенергію. Вся електроенергія виготовлялася на ТЕС на вугіллі”, - сказав Кушнірук.

На думку голови Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конєчєнкова, Україні теж варто відмовитись від сезонного переведення годинників. Економія навіть для вітчизняної економіки буде незначна, заявив Конєчєнков.

“Першочерговим є здоров'я людини. І перехід на літній та зимовий час (неодноразово було доведено) негативно впливає на стан здоров'я, особливо людей похилого віку”, - зазначив Конєчєнков.

В Україні зміна часу відбувається разом із усім ЄС і більшістю країн Європи двічі на рік: в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Переведення годинників регламентується постановою Кабінету міністрів від 1996 року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее