Вхід

7-річний українець прославився після виправленої помилки в британській енциклопедії

Українець 7-річний Захар Лісковий став знаменитим після того, як виявив помилку в британській енциклопедії.

Знаменитим у себе на батьківщині Захар став, живучи в США. Допитливий учень помітив у британській енциклопедії, що найбільший український літак Ан-225 "Мрія" записаний російським. Звернувся до видавництва з проханням виправити помилку, пише КП.

"Про це літак раніше мені дідусь розповідав. І він мені пояснював, що "Мрія" - найбільший літак у світі і він побудований в Україні. Це я добре тоді запам'ятав. У книзі ж написали, що він російський. Це мене дуже обурило. І я зняв відео, яке відправив у видавництво. У ньому я звертаюся до британської енциклопедії з проханням виправити помилку", - розповідає Захар.

Хлопчик чекав відповідь від видавців 3 дні.

"Видавці прислали мені на електронну пошту лист і пообіцяли, що передрукують енциклопедію. Тепер іноземці в новій книзі дізнаються, що "Мрія" - український літак. Дуже чекаю нову енциклопедію", - каже задоволений Захар.

Хлопчик зізнається: це друге з початку року важлива подія в його житті. На початку січня йому разом з батьками пощастило вперше побувати під час різдвяних свят в Білому домі і побачити президента Дональда Трампа. А потрапити жителям США в адміністрацію президента можна було, вигравши в лотерею.

"Повірити не міг, я бачив зблизька президента, - каже Захар. - Ось тільки підійти до нього не вийшло, було багато людей і охоронців біля нього. Я смикав маму за руку і кричав: "Мама, дивись, там Трамп!".

Разом з батьками та молодшою сестрою Іванкою Захар проживає в США більше як 5 років. Зараз хлопець навчається у 2 класі в школі Вашингтона. Серед однокласників він один з найкращих учнів, легко справляється із завданнями на уроках математики та програмування.

"У 1 класі було досить складно. Не знав англійської. Тоді був один в класі, хто її не знав. Спочатку не розумів, що говорить вчитель і інші учні. Але через три-чотири місяці я став розуміти і говорити, - розповідає хлопчик.

Як і його батько Сергій, Захар хоче бути програмістом. До своєї мрії хлопчик ставиться досить серйозно. За допомогою батька він створив свій Ютуб-канал.

"В Ютубі я викладаю відео. Показую, що програмування - це не тільки справа дорослих, а й веселе і цікаве заняття для дітей. Моя школа - одна з експериментальних в США, де діти починають вчитися програмуванню з 5 років. Свої відео я роблю англійською та українською мовами, щоб більше дітей саме з України змогли вчитися разом зі мною", - розповідає про свої захоплення Захар.

Під час канікул, раз на рік, він їздить до Житомирської області до своїх бабусь і дідусів.

"В Америці немає такого вишневого варення і меду, яке передають мені бабусі щороку на День святого Миколая", - додає Захар.

2 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее