Вхід

Далі буде гірше: людина досягла межі своїх можливостей

Обробка даних за 120 років показала, що люди досягли біологічних меж зростання, тривалості життя і спортивних результатів. В огляді, проведеному міждисциплінарною дослідницькою групою з декількох наукових установ Франції, були вивчені історичні дані про тривалість життя, спортивні досягнення і зріст, накопичені з початку XIX століття.

Мета дослідження полягала в тому, щоб краще зрозуміти, як розвинулася людська фізіологія у останніх 10 поколінь. Вчені зробили висновок, що у цих якостей людського організму існують максимальні межі, які не можуть бути перевищені. Кожні чотири роки весь світ спостерігає за спортсменами, які виступають на Олімпіадах, щоб побачити все нові і нові рекорди - «швидше, вище, сильніше». Крім того, загальновідомо, що за останні півтора століття тривалість життя у сучасної людини, як і його зростання, значно збільшилися в порівнянні з предками. Але людський організм, очевидно, має свої біологічно обумовлені межі.

Огляд даних за 120 років дозволив припустити, що ці обмеження, можливо, вже були досягнуті - і якщо ми не будемо обережними, то може початися процес регресу.

«Спортивні досягнення, зростання і тривалість життя людини більше не зростають, незважаючи на якісне безперервне харчування, а також різні медичні та наукові досягнення. Це говорить про те, що сучасні досягнення суспільства дозволили нашому виду досягти своїх меж. Ми - перше покоління, яке усвідомлює це», - розповів професор Жан-Франсуа Туссен з Паризького університету Декарта, пише Медпортал.

Дослідники стверджують, що замість збільшення зросту найвищих людей і швидкості найшвидших спортсменів, а також збільшення віку довгожителів, найкраще, на що ми можемо сподіватися, - це збільшення частки населення, що досягає існуючих меж для цих ознак.

Як наслідок, все більше людей будуть досягати сьогоднішньої максимальної тривалості життя і зростання до максимальних сучасних значень (близько 200 см), в той час як спортивних рекордів буде ставати все менше і менше. І це - найбільш оптимістичний сценарій розвитку подій. Іншим варіантом може стати як скорочення тривалості життя, так і зменшення росту і спортивних результатів через поєднання генетичних обмежень і факторів навколишнього середовища, таких як зміна клімату. Професор Туссен вказав на той факт, що таке зниження людського зросту вже сталося в деяких африканських країнах через брак харчування для дітей.

«Це може стати однією з найбільших проблем 21 століття, оскільки додатковий тиск антропогенної діяльності буде відповідати за руйнівні наслідки для здоров'я людини і навколишнього середовища. Зниження людських можливостей, яке ми бачимо сьогодні, є ознакою того, що екологічні зміни, в тому числі клімат, вже сприяють зростанню обмежень людських можливостей і здібностей », - прогнозує професор Туссен.

Вчені сподіваються, що результати їх дослідження змусять політиків розробити стратегії підвищення якості життя і дозволять більшій частині населення досягти максимальних біологічних меж.

«Тепер, коли ми знаємо межі людського виду, може з'явитися нова мета: забезпечити такі умови, щоб людський потенціал досяг своїх найвищих можливих значень для більшої частини населення. З ростом екологічних обмежень це може коштувати все більше і більше енергії та інвестицій, щоб збалансувати зростаючий тиск на екосистему, проте в разі успіху ми зможемо спостерігати поступове підвищення середніх значень зростання, тривалості життя і більшості інших біологічних показників здоров'я людини головна проблема повинна полягати в тому , щоб не тільки домогтися стабілізації, але і зупинити будь-яке можливе погіршення цих показників », - уклав Жан-Франсуа Туссен.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее