Вхід

MKU

Новий етап децентралізації змінить вигляд Херсонської області

Рекомендовані Поділ на 3 райони є найбільш економічно вигідним , але разом з тим це створить багато труднощів для громадян. Всі фото Анастасії Король Поділ на 3 райони є найбільш економічно вигідним , але разом з тим це створить багато труднощів для громадян.

Насуваються зміни в устрої області. Новий етап децентралізації вимагає об’єднання 18 існуючих районів до 3-5. Про це говорили на круглому столі з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Херсонської області.

Потреба в скороченні кількості районів виникла через децентралізацію. Постійно збільшується  кількість ОТГ, а значить,  в існуючих районах  стає все менше повноважень і, відповідно, сенсу. Адміністративні органи районного рівня отримують менше фінансування і вже не надто  впливають на ситуацію. А отримання адміністративних послуг для громадян розпорошується.

Експерти наголошують, що новий  поділ області  має не тільки збільшити райони, а й повністю змінити  їх  функції.

Маргарита Трипільська пояснює, що сьогоднішнє обговорення це важливий крок, для регіону, адже зміни будуть впровадженні у будь-якому випадку, але від зацікавленості громади залежить чи будуть вони корисними для Херсонської області.

Регіональна координаторка  проекту Маргарита Трипільська розповіла про дві можливі концепції майбутнього поділу, які пропонують київські експерти. Перший варіант пропонує Мінрегіон, це бачення передбачає переділ Херсонської області на три райони, тому що за офіційними рекомендаціями в майбутньому  район має нараховувати не менше 150 тис населення. Проте  такий підхід  ускладнить  доступність багатьох послуг  для населення. Наприклад: деякі населені пункти будуть на відстані 120 км від спеціалізованих медичних закладів, так само це ускладнює зв’язок з  курортними районами Херсонської області. Другий варіант теж передбачає поділ на 3 райони, але трохи в іншому  складі, що ніяк не вирішує проблеми доступності.

Місцеві представники під час обговорення висували пропозицію про створення мінімум 5 районів у складі регіону.

Проблема виникає через те, що в контексті цієї реформи вже існують готові універсальні формули та інструменти, і для більшості областей це не стане проблемою. Але універсальна формула не означає, що вона підійде  для всіх випадків.  Херсонського регіон є великим за територією, але за густотою населення він передостанній  в Україні, через це керуватися лише кількістю населення – не вихід.

Існує ще варіант поділу області за госпітальними округами, тобто з урахуванням розміщення медичних закладів. Таких округів  у Херсоні  чотири: Херсонський, Таврійський, Генічеський, Бериславський. Цей принцип теж не вирішує питання доступності повністю, але значно скорочує відстань від людей до необхідних їм послуг.

Проте Маргарита Трипільська пояснює, що поділ за госпітальними округами є недосконалим.  За офіційною концепцією майбутніх переділів дуже важливо дотриматися всіх умов, що прописані в реформі, адже переділ на райони має відбутися в усій країні за одними стандартами.

Щоб вирішити ці проблеми, і було проведене громадське обговорення.

Лариса Оленковська, виконавчий директор Херсонського відділення Асоціації міст України, говорить, що варто було б навіть  відмовитись від слова «район» натомість використовувати «повіт», тому що зміниться сам принцип існування та  роботи адмістративних органів в районнах.

Зараз в Україні існує 490 районних центрів, у перспективі має залишитися 102. Остаточні зміни має прийняти Верховна рада. Але щоб майбутній вигляд і функціонування областей не залежали від далеких від цих  регіонів людей, відбуваються громадські обговорення.

Р.S. Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее