Вхід

MKU

Несвяткове свято

Рекомендовані Несвяткове свято всі фото Ігоря Бойченка

Такого дня міста в нас ще не було. Принаймні, його денної програми. Коли і людей на вулицях багато, і погода не підкачала, ну просто гуляй і радій - а святкового настрою геть нема. І це, на жаль, не поодиноке враження.

Найпровальнішим серед анонсованих заходів виявився фестиваль їжі «Молодіжний квартал» на набережній. Торгівельні точки є - а людей нема, і пусті «столи»-палети на зеленій зоні... А ми ж добре пам'ятаємо веселу юрбу людей, жваву торгівлю, нетривіальні кулінарні пропозиції та запальну музику зі сцени - але на фестивалях, які проводили брати Білецькі на тій самій набережній. Неозброєним оком видно: фахівців до організації фестивалю не залучили. А загалом про рівень організації тут хіба що лінивий не висловлювався.

Щодо сцени - вона таки була. Виступали дитячі колективи - яскраві, талановиті, запальні. Діти просто чудові. І нехай глядачів небагато - юні артисти працювали «на повну». А з іншого боку - і добре, що не було натовпу, бо не всі змогли б побачити виступи на цій низенькій сцені... Чи то черговий організаційний прокол, чи то свідомий розрахунок, що людей не буде - можна і зекономити.

І вишенька на тортик. Знаєте, що виявилося найпопулярнішою розвагою на набережній? Охолоджувальна рамка! І нащо робити якісь фестивалі, коли дітям в радість просто пробігти під холодними крапельками? Хоча, якби юних співаків і танцюристів не привозили б на виступ, то й дітей тут було б значно менше...

А може, десь буде цікавіше? Ідемо на Суворовську!

Тут заявлені два фестивалі - сучасної міської культури «Suvorov street fest» і української культури «Етнофест». Дещо веселіше, але з минулорічними святами не порівняти. Торгівля сувенірами й усілякими дрібничками завжди мала місце в святкові дні, але цього року кількість торгових майданчиків просто зашкалювала. І подивитися таки було на що - херсонці талановиті, безперечно! Але не полишало відчуття, що відсутність оригінальних ідей для свята просто замінили на велику кількість торгових пропозицій.

Хоча дітлахам було цікаво всюди - і помалювати можна, і концерт дитячих колективів подивитися, і попозувати, щоб батьки сфотографували, а коли тебе за допомогою аквагриму перетворюють на казкову фею - то просто щастю немає меж.

Живі скульптури для херсонців не новина, але цьогорічні таки вразили - султан, що висить у повітрі (!), витіснив з голови питання, ким є отой француз (теж жива скульптура) - чи то хтось з батьків-засновників міста, якого чомусь не впізнали, чи то Наполеон, чи то Зеленський в образі Наполеона. А там далі ще такі милі золоті янголята... І не дивно, що охочих сфотографуватися поруч з кожною композицією було безліч. До речі, з'явилася ще одна гарна локація для фото - банер біля в'язу поруч із «Парусом». Цю ідею херсонці теж оцінили - фотографувалися без упину.

А найцікавіше було біля атлантів - тут проходила «Поетична шафа». Не сказати, що зібрали багато людей, але постійно хтось зупинявся, слухав, аплодував…  Респект організаторці «Поетичної шафи» Альоні Мовчан.

Далі - дивний «Етнофест». Дивний, бо розпочинається з найпроблемнішого місця вулиці Суворова - закриті щитами розвалля та гнітючий ТРЦ «Суворовський». І на цьому фоні розрухи та несмаку - козаки, гармати, люди в народних костюмах. Гіршого поєднання не придумаєш! Минулого року «Етнофест» проходив у парку «Херсонська фортеця» і виглядав органічно, а тут - зовсім недоречно. Усе, іти вулицею далі бажання немає...

А що там біля «Ювілейного»? Ще один фестиваль, дитячий - «Казка у моєму місті», і розпочався він пізніше за всі інші - о 15.00. Отут дітям було найцікавіше - і казкові герої з тобою вітаються, і у весели ігри можна пограти, і величезні повітряні бульбашки спіймати, і помалювати від душі, і концертну програму подивитися, і навіть  «одружитися» - дівчата-наречені приміряли фату і були у повному захваті (ото вигадливі люди працюють у нас в Управлінні юстиції!).

І було сумно, що ти вже не дитина, яка буде радіти всьому, що побачить. Бо за нечисленними родзинками та цікавинками, за усміхненими обличчями, що час від часу зустрічалися, не покидало загальне враження несвятковості від святкування дня міста, і тільки росла впевненість що організовували його «задля галочки».

P.S. Якщо після прочитаного тексту і розглянутих фотографій виникає когнітивний дисонанс,  не хвилюйтеся, усе нормально, ви здорові. На фото представлені тільки позитивні моменти, які варто зберегти у пам'яті.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее